Pagrindinis puslapis Uncategorized Mokykloms – pirmoji knyga apie saugumą ir krašto gynybą

Mokykloms – pirmoji knyga apie saugumą ir krašto gynybą

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šiandien pristatyta nauja akademijos išleista metodinė medžiaga „Šalies saugumas ir gynyba“. Tai pirmasis saugumo ir krašto gynybos leidinys, skirtas bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams. Leidinio pristatyme dalyvavo švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.

„Leidinyje pateikiama informacija bus naudinga ne tik mokytojams, bet ir vyresnių klasių mokiniams, populiarins kariuomenę, užpildys spragas nacionalinio saugumo tema. Mokytojai galės plėsti akiratį, panaudoti šią  informaciją per istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokas“, – sako viceministras Rolandas Zuoza.

Ši knyga  bus labai naudinga ir toms mokykloms, kuriose aktyviai veikia jaunieji šauliai, nes leidinyje daug dėmesio skiriama nacionalinio saugumo problematikai. Knygos autorės – doc. dr. Audronė Petrauskaitė, doc. dr. Rolanda Kazlauskaitė Markelienė ir lektorė Rasa Gedminienė. Rengėjai, norėdami mokykloms parengti paveikų, įdomų leidinį, taip pat konsultavosi su Švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro specialistais.

Pasak leidinio autorių, kiekvienos valstybės nacionalinio saugumo ir gynybos politikos pagrindas yra tos šalies piliečių vertybių sistema, kadangi piliečių pasirengimas saugoti ir ginti šalį priklauso ir nuo kiekvieno asmens atskirai, ir nuo visos visuomenės pilietinio brandumo. Lietuvos piliečių rengimas šalies ginkluotai ir neginkluotai gynybai yra sudėtinė ir neatsiejama pilietinio ugdymo proceso dalis.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius