Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Mokykimės tradicinių amatų Dzūkijos nacionaliniame parke

Mokykimės tradicinių amatų Dzūkijos nacionaliniame parke

2012 m. liepos 30 – rugpjūčio 12 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke vyks pynimo ir kitų tradicinių amatų mokymosi stovykla.

Stovykla vyks Musteikos kaime. Su savimi būtina turėti palapinę ir tai kas būtina gyvenimui gamtoje. Pynimui reikia patogaus peilio, ylos, žirklių. Galima atsivežti pynimo ir kitų medžiagų. Pinsime iš pušies šaknų, balanų, vytelių, karnų, beržo tošies, meldų, švendrų, šiaudų, vysime virves iš liepos plaušų. Pynimo medžiagas galima ruošti ir vietoje.

„Gaminsime degutą iš beržo tošies. Bus galima išbandyti ir kitus amatus – liepos plaušų paruošimą ir virvių vijimą, šaukštų ir kirvakočių drožimą, nekočių skobimą, žvakių liejimą, kalvystę, lipdymą iš molio, štankietų skaldymą, rankinį lentų pjovimą, nendrinio stogo dengimą, šiaudinių sodų rišimą, duonos ir grikinės babkos kepimą. Drauge skobsime ežerinį luotą ir darysime senovinę tujinų tvorą. Mokysimės kopinėti geiniu, užkurti ugnį titnagu, skiltuvu ir pintimi. Bus iškylų ir pasivažinėjimų arkliu, naktinių žygių, vakaronių prie laužo“, – sakė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos amatų meistras Romas Norkūnas.

Dalyvio mokestis 3 Lt dienai. Vaikams pusė kainos.

Prašome registruotis iki liepos mėn. 27 d.

Daugiau informacijos: tel. 8–310–44466, 8–310–57245, 8 624 1554

Dzūkijos nacionalinio parko direkcija, Vilniaus g. 3, Merkinė, LT – 65334, Varėnos raj.

Onos Drobelienės nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Musteikos kaime liejamos žvakės