Pagrindinis puslapis Uncategorized Mokslo metų pradžios šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Mokslo metų pradžios šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Mokslo metų pradžios šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

 

Jolanta NOVOPAŠINIENĖ, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos skyriaus vedėja

Jau 28-tąjį kartą nuskambėjęs mokyklinis varpelis sukvietė Juodšilių „Šilo“ gimnazijos bendruomenę į Mokslo metų pradžios šventę. Šių metų šventė buvo ypatinga tuo, kad joje dalyvavo ir visus susirinkusiuosius sveikino jos Ekscelencija LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri džiaugėsi inovatyvia, tolerantiška, aktyvia ir kūrybinga gimnazija ir jos bendruomene. Prezidentė linkėjo ne tik puikių, sėkmingų mokslo metų, aukštų mokslo pasiekimų, bet ir nepamiršti, kad mokykla, tai ne tik vieta, į kurią einama mokytis, bet kartu ir prasminga gyvenimo stotelė, kurioje išmokstame pažinti pasaulį ir susirandame geriausių ir ištikimiausių draugų.

Gimnazijos bendruomenę bei garbius svečius taip pat sveikino direktorė Rasa Agintienė, kuri džiaugėsi, kad šiuos mokslo metus gimnazija pradeda gerokai atsinaujinusi. „Visų pirma tikriausiai visi pastebėjote, – kalbėjo direktorė, – kad tapome dar labiau atviri, matomi, vadinasi, ir stebimi. Kalbu apie dingusią betoninę, niūrią, nepermatomą tvorą ir atsiradusią žalią, lengvą, žaismingą, pro kurią į pasaulį žvelgsime atviromis, smalsiomis, tyrinėjančiomis akimis. O kad žvilgsniai būtų smalsūs ir tyrinėjantys turime gražiai, sveikai gyventi. O taip tikrai bus, nes šiais metais tapome sveikatą stiprinančia mokykla, vadinasi, gyvensime linksmiau, sportuosime daugiau ir valgysime sveikiau, nes nuo šių mokslo metų pradžios nebepirksime maitinimo paslaugų iš kitur, o turėsime savo virėjas, kurios gamins tik sveiką ir skanų maistą, o mes valgysime sėdėdami už naujų stalų, ant naujų kėdžių, gražiai ir jaukiai suremontuotoje valgykloje. Noriu pasidžiaugti gimnazijos bendruomenės darbu ne tik gražinant mokyklos aplinką,- kalbėjo Rasa Agintienė,- bet ir kitais pasiekimais: jau ne vienerius metus stebime ir klausomės vienintelio Pabaltijo šalyse esančio mūsų orkestro- klasės, kuris ir šiandien mus džiugina savo grojimu, o pavasarį jis keliaus į Italiją, kur pakviestas dalyvauti šioje šalyje rengiamame „Klasių orkestrų“ muzikos festivalyje. Džiaugiamės, kad laimėjome net du tarptautinius Erasmus + KA 2 mokyklų mainų partnerysčių projektus.

Keliausime į Lenkiją, Portugaliją, Turkiją, Škotiją bei sulauksime svečių iš šių valstybių. Taigi, pasidžiaugti tikrai turime daug kuo, bet, žinoma, šiandien labiausiai džiaugiamės mūsų mokiniais, o ypač vyriausiais, 12-tokais, kurie į šventės šurmulį žvelgia mąsliu, įdėmiu žvilgsniu, ir pačiais mažiausiais, pirmokėliais, kuriems šiandien viskas nauja, neįprasta, į kuriuos nukreiptos visų akys. Noriu pasakyti, kad mūsų mažiausiųjų klasėse laukia Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ dovanos – kuprinės ir įvairios mokymosi priemonės, o 12-tokų laukia gražus ir prasmingas „Šilo“ gimnazijos tradicijos pratęsimas – obels sodinimas mokyklos sode, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Labai norėčiau pratęsti dar vieną mūsų gimnazijos tradiciją – balionų-svajonių paleidimą į dangų. Džiaugiuosi, kad mes mokame svajoti. O jeigu svajojame, tai, vadinasi, turime tikslą ir kryptingai einame to tikslo link. Viena ilgai laukta mūsų svajonė jau išsipildė-mes turime puikią, modernią gamtos mokslų laboratoriją, kurioje atliekami eksperimentai, tikiu, paskatins ne vieną mokinį rinktis tyrinėtojo, mokslininko kelią, o kita, ne tik mano, bet ir visos gimnazijos bendruomenės svajonė – naujas, modernus stadionas.. Taigi dabar kviečiu visus draugiškai susiburti prie savo auklėtojų, kurie rankose laiko balionus. Šie balionai nuneš mūsų svajones į žydrąjį dangų. Kviečiu gerbiamą Prezidentę kartu su mokiniais ir mokytojais susikaupti, pagalvoti, ko labiausiai šiais mokslo metais norėtų, apie ką svajotų ir, išgirdus komandą, visi draugiškai paleistume svajones į dangų… “

Gimnazijos bendruomenę sveikinęs Juodšilių Palaimintojo Mykolo Sopočkos bažnyčios kunigas Jurgis Vitkovski palinkėjo visiems dvasinės ramybės, susitelkimo, Dievo palaimos.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir šventėje dalyvavusiais garbiais svečiais: Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais Jonu Vasiliausku ir Mečislavu Griškevičiumi, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Juodšilių seniūnijos seniūnu Tadeuš Aškelianec, Prūdiškių socialinės globos namų direktoriumi Bronislovu Juozėnu ir pavaduotoja Galina Judkiniene ir visa gimnazijos bendruomene.

Artėjant šventės pabaigai LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo pakviesta drauge su abiturientais pratęsti gražią gimnazijos tradiciją-pasodinti atnaujinamame sode, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, obelį. Po obels sodinimo ir smagios fotosesijos Prezidentė buvo pakviesta modernioje gamtos mokslų laboratorijoje drauge su dešimtos klasės mokiniais bei chemijos mokytoja metodininke Eugenija Treigyte atlikti pirmąjį eksperimentą.

Džiaugiamės gražia, prasminga, ypatinga Mokslo metų pradžios švente mūsų gimnazijoje.

 

P. Taraškevičiaus nuotr.