Pagrindinis puslapis Istorija Dvarai Mokslinė konferencija „R. Slizienis – tiltas tarp paribio tautų“

Mokslinė konferencija „R. Slizienis – tiltas tarp paribio tautų“

Liubavo dvaro malūnas

Kviečiame dalyvauti konferencijoje, kuri vyks rugsėjo 8 d. Europos parko muziejuje ir Liubavo dvaro sodyboje. Mokslinė konferencija R. Slizienis – tiltas tarp paribio tautų yra skirta Liubavo dvare gyvenusiam ir kūrusiam garsiam XIX a. lietuvių skulptoriui Rapolui Slizieniui (1804–1881).

 

Rapolas Slizienis

Informacijos apie talentingą XIX a. skulptorių ir architektą, kuris gyveno, kūrė ir yra palaidotas Liubavo dvaro koplyčioje, nėra daug. Mūsų šalies istorikai kartu su Lenkijos ir Baltarusijos kolegomis bandys labiau atskleisti šio talentingo menininko asmenybę bei kultūrinį to laikotarpio kontekstą. Konferencijoje dr. Reda Griškaitė papasakos apie XIX a. Vilniaus kultūrinį kontekstą ir Senienų muziejų bei kitokį dvarininką R. Slizienį.

Dailėtyrininkė dr. Jolanta Širkaitė kalbės apie R. Slizienio ir kitų menininkų ryšius tarpsukiliminėje Lietuvoje. Viešnia iš Lenkijos, istorikė, LDK teritorijoje buvusių privačių bibliotekų tyrinėtoja dr. Lilia Kowkiel nagrinės Slizienių šeimos XIX a. knygų rinkinius, o jos kolega istorikas Sebastianas Piotras Slizienis plačiau papasakos apie skulptoriaus sūnaus Henriko meno kolekciją. Baltarusijos menotyrininkas, skulptorius ir medalistas Valerijus Kaliasinskis pasidalins mintimis apie atminimo medalio, skirto R. Slizieniui, kūrimą bei patį menininką. Istorikė doc. dr. Birutė Rūta Vitkauskienė pristatys niekur lig šiol neskelbtus dokumentus apie seniausius žinomus Liubavo dvaro laikus ir jo savininkus.

Projekto vadovas Gintaras Karosas pabrėžia, kad Liubavo dvaras yra vienas seniausių Lietuvos dvarų ir jo svarba iki XV–XVI a. nėra pakankamai atskleista. B. R. Vitkauskienės pranešimas bus pakankamai sensacingas ir atkreips tyrinėtojų dėmesį į šį išskirtinės svarbos istorijos ir kultūros paveldo objektą.

Ši konferencija yra viešosios įstaigos „Europos parkas“ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendinamo projekto „Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“ dalis. Projektą finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal EEE finansinį mechanizmą kartu su Lietuvos Respublika.

Daugiau informacijos: projekto vadovas Gintaras Karosas, tel. 8 698 30925, gk@europosparkas.lt

Konferencijos programa ir Registracijos lapas

Užpildytą Registracijos lapą prašome siųsti gk@europosparkas.lt

Liubavas.lt nuotr.