Pagrindinis puslapis Turizmas „Misija SIbiras’14”: ieškomas prasmingam ir kilniam nuotykiui pasiryžęs jaunas žmogus

„Misija SIbiras’14”: ieškomas prasmingam ir kilniam nuotykiui pasiryžęs jaunas žmogus

Žingeidus ir jaunas, ištroškęs nuotykių, pasiryžęs tapti savo šalies istorijos dalimi, svajojantis apie prieš akis atsiveriančias bekraštes galimybes, o krūtinę užliejančią gerumo ir kilnumo bangą. Taip, kiekvienas jaunas žmogus šią vasarą gali savo šaliai padovanoti kilnų žygdarbį. „Misija Sibiras14” atranka prasideda balandžio 15 dieną!

Jau šį antradienį, balandžio 15 dieną, prasideda atranka į vieną populiariausių ir nuolat augančių jaunimo iniciatyvų – projektą „Misija Sibiras’14”. Tai dvi savaitės bekraščiame ir tautos stiprybės veidrodžiu tapusiame Sibire, vienas prasmingiausių gyvenimo nuotykių ir didžiulis žygdarbis, padovanotas Lietuvai.

Pirmiausia jauni žmonės turi to norėti vien dėl to, kad jie yra jauni. Nes jiems viskas įdomu, o projektas „Misija Sibiras“ asocijuojasi su pačiais geriausiais nuotykiais, atradimais, naujais draugais. Taip pat tai išskirtinė galimybė prisiliesti prie gyvos, tikros mūsų senelių ir prosenelių istorijos.“, – tvirtina atlikėjas ir projekto „Misija Sibiras’08” dalyvis Marijonas Mikutavičius.

Istoriją šiandien rašome mes! Tačiau jos įsivaizduoti nepakanka. Dabar tai unikali galimybė prisiliesti, išvysti ir pajausti, kaip viskas vyko iš tiesų. Ten glūdi mūsų tautos stiprybė, žinutė, kurią reikia parvežti į Lietuvą!

Jau rytoj portale www.misijasibiras.lt atsiras „Misija Sibiras’14” dalyvio anketa. Ją užpildyti ir dalyvauti atrankoje į šį projektą gali kiekvienas. Jokio amžiaus, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ar bet kokio kito cenzo paprasčiausiai nėra. Tereikia noro, užpildytos dalyvio anketos ir degti motyvacija šią vasarą praleisti prasmingai!

Prasmė dalyvauti šiame projekte yra didelė, nes kiekviena šalis turi savo pasakojimus, savo istoriją, jautrumo bei džiugias temas. XX a. tremtys neatsiejamas dalykas nuo esminių mūsų šalies įvykių – valstybės praradimo. Tremtis – pavienių žmonių dramos. Istorija yra ne tik tai, ką analizuoja istorikai, universitetai, egzistuoja tikroji atmintis apie žmonių išgyvenimus. Šis projektas gyvosios atminties tąsa, perdavimas jaunajai kartai. Šito projekto dėka jauni žmonės geriau supras Lietuvos istoriją“, – teigia filosofas prof. Leonidas Donskis.

Anketą užpildyti bus galima iki gegužės 15 dienos. Tuomet prasidės antrasis atrankos etapas – geriausių anketų autoriai bus pakviesti į bandomąjį žygį, po kurio ir paaiškės šią vasarą Sibire tremtinių ir politinių kalinių amžinojo poilsio vietas lankysianti ekspedicijos komanda.

Jaunas žmogus yra žingeidus ir plačiai matantis, dar daugiau nori sužinoti, o jei jo auklėjimas yra, kad jam nenusispjaut ant savo šalies, ant jos istorijos jis visomis išgalėsim stengsis sudalyvauti projekte „Misija Sibiras“ ir tai įrodyti. Jei nepavyks tai tas jaunas žmogus darys viską, kad sudalyvautų kituose geruose darbuose skirtuose jo šalies labui“, – sako grupės „G&G Sindikatas“ lyderis ir „Misija Sibiras’09” dalyvis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Šis projektas gyvas tik žmonių gerumo dėka. Gerus ir kilnius darbus remiantis bei palaikantis aukojimo portalas „Aukok.lt“ antrus metus iš eilės kviečia visus tapti šio kilnaus projekto dalimi. Čia projektui galima paaukoti neribotą sumą. O dabar prisidėti prie projekto  „Misija Sibiras‘14“ galima ir dar paprasčiau. Tiesiog paėmus savo telefoną ir numeriu 1405 išsiųsti trumpąją SMS žinutę su tekstu 1175. SMS žinutės kaina 5 Lt (auka – 3,75Lt)

Misija Sibiras“ tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.