Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam Mirė KU kūrėjas prof. Antanas Andrius Bielskis

Mirė KU kūrėjas prof. Antanas Andrius Bielskis

2014 m. kovo 28 d., eidamas 77-uosius metus, mirė Lietuvai daug nusipelnęs mokslininkas, profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Elektrotechnikos, Informatikos ir Informatikos inžinerijų katedrų profesorius, Lietuvos mokslininkų sąjungos Klaipėdos padalinio „Kopa“ pirmininkas, žurnalo „Elektronika ir elektrotechnika“ organizacinio komiteto ir redakcinės kolegijos narys, Antanas Andrius Bielskis.

Profesorius Antanas Andrius Bielskis buvo vienas iš idėjinių Klaipėdos universiteto kūrėjų ir steigėjų, daugiametis universiteto Senato narys. Elektroninės inžinerijos ir kompiuterinių technologijų profesorius užregistravo dešimtis mokslo atradimų, buvo atsidavęs savo studentams ir doktorantams pedagogas. Antanas Andrius Bielskis buvo daugelio mokslinių monografijų ir tarptautinių mokslinių publikacijų autorius Nuo 2006 m. su kolegomis iš viso parengė 24 mokslinius darbus išmaniosios eko-socialinės aplinkos valdymo sistemų kūrimo tema. Šie darbai buvo publikuoti Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Velionis taip pat buvo žinomas Klaipėdos miesto kultūros veikėjas. Klaipėdos liaudies operoje Antanas Andrius Bielskis sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų, tarp kurių buvo Alfredas (D. Verdžio „Traviata“), Alfis (P. Maskanji „Kaimo garbė“), Nemorinas (G. Donizetti „Meilės eliksyras“), Barinkajus (J. Štrauso „Čigonų baronas“), Hofmanas (Ž. Ofenbacho „Hofmano pasakos“) ir kt. 1976 m. jam buvo suteiktas Lietuvos kultūros žymūno vardas.

Nuo 1987 m. Antanas Andrius Bielskis buvo choro „Klaipėda“ solistas, nuo 1991 m. Klaipėdos Marijos taikos karalienės bažnyčios choristas.

Velionis bus pašarvotas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertinėje salėje. Norintys atsisveikinti laukiami nuo šeštadienio 12 valandos. Karstas išnešamas sekmadienį 15 valandą. Laidotuvės vyks Lėbartų kapinėse.