Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam Mirė aukščiausias Lietuvos karaimų dvasininkas

Mirė aukščiausias Lietuvos karaimų dvasininkas

Šeštadienį, 2011 m. gruodžio 24 d., mirė aukščiausias Lietuvos karaimų dvasininkas hachanas Markas Lavrinovičius. Tai DELFI patvirtino Lietuvos karaimų religinė bendruomenė. Mirties priežastis nenurodoma.

Pranešama, kad 73-ejų dvasininko karsto išnešimas numatytas sekmadienį, gruodžio 25-ąją, 14 val. Jis bus laidojamas Trakų karaimų kapinėse.

DELFI primena, kad M. Lavrinovičius aukščiausiu Lietuvos karaimų dvasininku tapo 2009 m. Jis pakeitė po sunkios ligos mirusį hachaną Josifą Firkovičių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos karaimų bendruomenės dvasinio ir pasaulietinio vadovo Marko Lavrinovičiaus mirties.

„Trakuose gimęs M. Lavrinovičius buvo universali asmenybė – dvasinis lyderis, mokslo žmogus ir aktyvus visuomenės veikėjas. Už nuopelnus šaliai jis buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino 2-ojo laipsnio medaliu. Nuoširdžiai užjaučiu šalies karaimų bendruomenę ir artimuosius, kuriems Marko Lavrinovičiaus netektis itin skaudi. Mūsų šalis neteko tikro karaimų patrioto, šviesaus ir energingo piliečio“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

R. Šemelytės nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Karaimų kenesa Trakuose

Naujienos iš interneto