Pagrindinis puslapis Pasaulis Minima Pasaulio lietuvių vienybės diena

Minima Pasaulio lietuvių vienybės diena

Trečiadienį, 2013 m. liepos 17 d., Lietuvoje minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Šiemet pirmą kartą ši diena minima kaip atmintina diena.

Didžiausias minėjimas rengiamas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kur vyks koncertas „Švęskime Pasaulio lietuvių vienybės dieną kartu“. Programą šiam koncertui rengė įvairiose užsienio šalyse gyvenantys lietuviai.

Šių metų gegužę Seimas papildė Atmintų dieną įstatymą ir liepos 17-ąją paskelbė Pasaulio lietuvių vienybės diena.

Liepą minėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną pasiūlė konservatorius Audronius Ažubalis. Lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties dieną jis pasiūlė skelbti atmintina, nes jų skrydis „tapo nemirtingu žygdarbiu, nutiesusiu tarp išeivijos ir Lietuvos vienybės pasiaukojimo tiltą“.

2013 metais Lietuvoje minimos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą ir žūties 80-osios metinės. S. Darius ir S. Girėnas 1933 metų liepos 15 dieną lėktuvu „Lituanica“ išskrido iš Niujorko į Kauną. Jų skrydis nutrūko po 37 valandų 11 minučių tuometinėje Vokietijoje, o katastrofos aplinkybės taip ir liko miglotos. Jie nenusileidę nuskrido 6 tūkst. 411 kilometrų. Tai buvo antrasis tuo metu skrydžio be nusileidimo rezultatas pasaulyje.

www.bernardinai.lt