Pagrindinis puslapis Lietuva Minėjimų metai Lietuvoje

Minėjimų metai Lietuvoje

Kaip žinia, metai gali turėti daug vardų. LR Seimas 2013-uosius yra paskelbęs net šešių skirtingų progų minėjimo metais. Taigi 2013-ieji yra:

1. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno (sukanka jų skrydžio per Atlantą 80-osios metinės),

2. Sveikatingumo (siekiant skatinti visuomenės sveikatingumą),

3. Tarmių (norint išlaikyti gyvą tarmių tradiciją),

4. 1863 metų sukilimo (minimos 150-osios sukilimo metinės),

5. Edukologės Meilės Lukšienės (100-osios profesorės gimimo metinės)

6. Klaipėdos krašto atgavimo (atgavimo 90-metis) metai.

Kiekvienas iš šių vardų buvo parlamentarų priimtas atskiru nutarimu. Vieni dar ankstyvą praėjusių metų pavasarį, kiti vasarą, o paskutiniai – gruodį. Užsienio reikalų komiteto nariai yra sugalvoję ir pasiūlę naujiesiems metams ir septintąjį vardą – Vilniaus geto atminimo (šiemet sukaks 70 metų nuo jo likvidavimo), tik iki 2012-ųjų pabaigos Seimas nespėjo jo priimti. Tikimasi tai padaryti per pratęstą sesiją sausį.

Pasklaidžius istorijos puslapius ir pavarčius įžymių žmonių biografijas minėtinų įvykių ar bent progų švęsti galėtume rasti dar daugiau. Jau pradėtos švęsti Žemaičių krikšto jubiliejaus metinės (600 metų!). 2013-aisiais sukaks taip pat 750-osios Mindaugo nužudymo (mirties) metinės, 450-osios Martyno Mažvydo bei 400-osios Mikalojaus Daukšos mirties metinės. Iš šiuolaikinių asmenybių minimos kad ir 75-osios Norberto Vėliaus gimimo metinės. Žodžiu, švęsti ir minėti galima dar daug ką. Tik ar visas metines būtina įteisinti ir metų vardu?

(nb), punskas.pl

www.punskas.pl

Voruta. – 2013, saus. 19, nr. 2 (766), p. 16.