Pagrindinis puslapis Uncategorized Mes tikrai mylim Lietuvą. Vilniaus „Ryto“ progimnaziją vėliavos puoš įvairių renginių metu

Mes tikrai mylim Lietuvą. Vilniaus „Ryto“ progimnaziją vėliavos puoš įvairių renginių metu

Vilma RIABOVIENĖ, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos istorijos mokytoja, www.voruta.lt

Vilniaus „Ryto“ progimnazijos bendruomenė Valstybės atkūrimo šimtmečiui pradėjo ruoštis gana anksti. Į istorijos mokytojos pasiūlytą idėją „Iškelkime trispalvę“ atsiliepė  bendruomenės nariai, jungėsi tėveliai ir seneliai, todėl nenuostabu, jog prieš Vasario 16 – osios minėjimą mokykla pasipuošė trispalvėmis, o kai kurios iš jų net buvo padovanotos mokyklai.   7b klasės mokinės Danielės mama Sonata Riškaitė – Klimaševskienė dovanodama Lietuvos vėliavą mokyklai ne tik prisidėjo prie puikios idėjos įgyvendinimo, bet džiaugėsi svarbia ir gražia švente.

Danielės mama rašė: „Labai džiaugiuosi, jog jums tai yra brangi ir miela dovana. Bent taip galėjau išreikšti savo tautiškumą ir pilietiškumą, to ir mokau savo vaikus. Ačiū Jums už jūsų puikias ir šaunias idėjas.“ Vėliavos ir toliau puoš mokyklą įvairių renginių metu. Mokyklos pradinių klasių mokiniai pasipuošė klases, mokyklos erdves, vyresnieji susirinko prie parodos“ 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signatarai“, kur ne tik vyko parodos atidarymas, bet ir netradicinės pamokos. Mokyklos muziejuje paruošta paroda  šiai svarbiai datai paminėti. Eksponuojami įvairių šalies konkursų „Suvenyras Lietuvai“, „Kovų už laisvę ir netekčių istorija“ mokinių darbai. Muziejus gausiai lankomas. Mokiniai piešė piešinius, kūrė ketureilius, penktų ir šeštų klasių jaunieji poetai kūrė haiku, skirtą Lietuvai.

Lietuvos 100-mečio proga 6a ir 6b klasių mokiniai mokyklos kieme piešė trispalvę, kuri keletą dienų džiugino mokyklos bendruomenę ir aplinkinius.

3b klasės mokiniai pagamino 100 trispalvių gėlių. Dovanodami jas labai pradžiugino praeivius, o ir patiems, sakė, širdelėse buvo labai gera. Šią iniciatyvą organizavo mokytoja Ingrida Volungevičienė.

Jaunieji mokyklos muziejininkai apsilankė Signatarų namuose, kur turėjo galimybę pamatyti istorinį, prof. Liudo Mažylio Vokietijos Berlyno archyve rastą  Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą.

6a kl. mokinė Teodora Stankevičiūtė taip apibūdino dokumentą: „Nepriklausomybės Aktas atrodė įspūdingai, tikroviškai, man paliko įspūdį tai, kad jis ne kopija, o originalas. Skaičiau pasirašiusių signatarų pavardes, jas stengiausi įsiminti. Galėčiau išvardinti 15 iš jų.

Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Vasario 16-ąją kartu su kelias tūkstančiais kitų dalyvių įsiliejome į šventinę jaunimo eiseną, kuri prasidėjo senosios Lietuvos valstybės centre – Šventaragio slėnyje – ir baigėsi Rasų kapinėse. Lietuvos jaunimą prie Signatarų namų pasveikino Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.  Iš filharmonijos balkono trimitininkas mus pasitiko trimituodamas „Lietuva brangi“. Ėjome keliu, kad nusilenktume  protėviams ir prisimintume turintys savo namus istorijoje.

Man buvo labai smagu dalyvauti eisenoje, plevėsuoti vėliavėle, aplankyti Jono Basanavičiaus kapą ir garsiai sušukti „Lietuva“ – mintimis dalijasi eisenos dalyvė 6a klasės mokinė Mantė Pranckūnaitė. Eglė, Jonas ir Rasa Rudžioniai šventinėje eisenoje pasijuto pakylėti ir pilni šventinės dvasios. Pasijuto laimingais, jog yra Lietuvos piliečiais.