Pagrindinis puslapis Kultūra Menų spaustuvėje spektaklis visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“

Menų spaustuvėje spektaklis visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“

 

Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) | Kišeninė salė

 

Teatras LINO LĖLĖS

 

Kovo 16 d. (sekmadienis) 12 ir 14 val.

 

Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“

 

Trukmė: 45 min.

 

Aktorius, režisierius, dalininkas ir idėjos sumanytojas – Linas Zubė

 

Kompozitorius – Algirdas Zigmantas

 

Bilieto kaina 1 asmeniui – 12 Lt

 

Bilietus galima įsigyti 1 val. prieš spektaklį arba iš anksto rezervuotis tel. 8 620 84608 ir el.p. linoleles.informacija@gmail.com

 

Teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ – subtilus, rafinuotas, elegantiškas lėlių vaidinimas vaikams ir visai šeimai. Tai jau trečias jauno teatro spektaklis, kurio aktorius, režisierius bei dailininkas Linas Zubė kūrybinio įkvėpimo semiasi lietuvių liaudies pasakose ir kalba apie kitokį, nestandartinį žmogų, vienų vadinamą tiesiog kvailiu, kitų – išminčiumi.

 

 

Neformuluodamas skambių frazių, nekartodamas TV ekranų brukamų temų lėlininkas subtiliai, neįkyriai, elegantiškai ir kultūringai kviečia apmąstyti proto ir kvailumo, nuoširdaus kuklumo ir pikto pavydo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį – daug vertingesnį nei materialieji turtai. Sykiu spektaklio režisierius bei aktorius formuluoja ir kitą mintį: kiekvienas mūsų mažumėlę esame trečiasis brolis ar trečioji sesuo, tik savo kitoniškumą kaip įmanydami slepiame. Kodėl?..

 

 

Lėlininko L. Zubės kuriamas sceninis pasaulis – itin jautrus, subtilus, santūrus, išmintingas, o žiūrovui siūlomas pastelinis šio spektaklio vaizdas – poetiškas ir nevienareikšmis, atskleidžiantis įstabią giluminę liaudies pasakos struktūrą, todėl šis spektaklis turėtų būti ypač patrauklus tikro teatro gurmanams.

 

Aš vengiu didaktikos, bet esu labai didaktiškas. Ištisai moralizuoju. Pirštu rodau, kas gera, kas negera. Žodžiu, toks truputį banalus,“ – prisipažįsta lėlininkas L. Zubė, neabejojantis savo žiūrovų – nesvarbu kokio amžiaus jie būtų – intelektu. Sukūręs iš regisi paprastos medžiagos (faneros) visą galeriją mielų, santūrių personažų lėlininkas tikisi, kad šį „pastelinį pasaulį“ kiekvienas žiūrovas savo vaizduotėje nuspalvins taip, kaip jam patinka, o pasakojama istorija vienaip ar kitaip (priklausomai nuo turimos patirties, nuo atvirumo pasauliui, nuo emocinio pagavumo) bus suprasta.

 

 

Teatro „Lino lėlės“ informacija