Pagrindinis puslapis Kultūra Meno ir kultūrinių vertybių aukcionas ARS VIA plečiasi į skaitmeninę erdvę

Meno ir kultūrinių vertybių aukcionas ARS VIA plečiasi į skaitmeninę erdvę

Meno ir kultūrinių vertybių aukcionas ARS VIA plečiasi į skaitmeninę erdvę

Algirdas Petrulis. Vilnius žiemą. ARS VIA nuotr.

www.voruta.lt

Aukcionų namai ARS VIA praeitą ketvirtadienį, kovo 26 d. surengė meno ir kolekcinių vertybių aukcioną. Be abejo, kaip ir absoliuti dauguma Lietuvos įmonių, taip ir mūsų aukcionų namai ARS VIA, jos darbuotojai patiria neigiamą karantino poveikį savo veiklai. Kruopščiai laikydamiesi paskelbto karantino taisyklių, mes stengiamės persiorientuoti ir savo veiklą pritaikyti šiems nepaprastiems laikams. O mūsų sėkmingą darbą įrodė tai, kad eilinį, jau 12-ąjį aukcioną sugebėjome surengti vien tik nuotoliniu būdu.

Be abejo, būta sunkumų – juk šiam aukcionui rengėmės taip, tarsi jis būtų vykęs įprastomis sąlygomis – gyvai salėje, kur susirenka didelis draugų ir bendraminčių būrys – kolekcininkai, muziejų ir bibliotekų atstovai ar tiesiog kokybiško meno gerbėjai. Pasiruošimo būsimajam aukcionui finišo tiesiojoje, kai rankose laikėme išspausdintą aukciono katalogą, buvo paskelbtas karantinas. Tai mūsų nesustabdė, o tik paskatino padaryti viską, kad šis aukcionas įvyktų. Tą ir padarėme. Ir manome, kad jis pavyko – iš 264 lotų parduota 118, o tai sudaro 44,96 % visų aukcionui pateiktų lotų.

Jono Sniadeckio pirmoji knyga su paties autoriaus įrašais paraštėse. ARS VIA nuotr.

Džiugina aukciono dalyvių, prisijungusių internetu per LiveAuctioneers sistemą, didelis skaičius – tai rodo mūsų klientų persiorientavimą ir norą dalyvauti aukcione, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją. Iš 104 dalyvių net 62 buvo užsiregistravę per LiveAuctioneers sistemą, o tai sudaro 59,62 % iš visų užsiregistravusių. Vienu metu per šią platformą aukciono eigą stebėjo ir jame dalyvavo apie 200 meno ir kolekcinių vertybių gerbėjų.

Iš aukcionui pasiūlytų tapybos darbų pirkėjų dėmesį patraukė puikus Kazimiero Stabrausko kūrinys „Grota“ – jis buvo parduotas už 5000 eurų. Algirdo Petrulio reprezentacinis darbas „Vilnius žiemą“ parduotas už 3400 eurų. Kaip visuomet buvo paklausūs dailininkų K. Šimonio, A. Galdiko darbai. V. K. Jonyno kūrinys „New York. Penktoji aveniu“, kurio pradinė kaina buvo 140 eurų, parduotas už 950 eurų – jo kaina pakilo net 6,7 karto.

Šiam aukcionui buvo sudarytas didelis senųjų knygų bei periodikos skyrius. Laikraštis „Aušra“ tradiciškai susilaukė nemažo susidomėjimo: laikraštis buvo parduotas už 260 eurų – kaina pakilo 3,25 karto nuo pradinės 80 eurų kainos. Laikraščio „Ugniagesis“ trejų metų komplekto pradinė kaina buvo 360 eurų – jis buvo parduotas už 500 eurų. Tai ypatingas komplektas, su specialiu dovanojimo įrišimu ir retu ugniagesių ženkleliu ant viršelio – 1938 m. buvo padovanotas Jungtinės Karalystės parlamento nariui serui Thomas Cook. Istorinės grafikos, žemėlapių ir dokumentų skyriaus puošmena – ypač reta litografija „Šv. Onos bažnyčia Vilniuje“, sukurta  1843 m. pagal dail. Karolio Račinskio piešinį, buvo parduota net už 1900 eurų; pradinė kaina buvo 1200 eurų. Į vieną iš Lietuvos muziejų pateko retas 1744 m. žemėlapis, vaizduojantis Baltijos jūrą su ja supančiais kraštais.

Vytautas Kazimieras Jonynas New York. Penktoji aveniu. ARS VIA nuotr.

Šio aukciono naujiena – judaikos skyrius. Iš pasiūlytų 19 lotų parduota 10 – tai sudaro 52,63% visų pasiūlytų lotų. Šiame skyriuje didelį pasisekimą turėjo nuotraukos ir atvirukai, vaizduojantys Lietuvos sinagogas, jų interjerą, Purimo šventę ir žydų mokyklą.

Aišku, joks internetas neperteiks gyvos ARS VIA aukciono atmosferos, salėje tvyrančio azarto. Deja, to mes negalime padaryti, tačiau užtikriname jus, kad ARS VIA aukcionai bus rengiami ir toliau. Kitas aukcionas numatytas jau gegužės mėnesio pradžioje. Manome, kad šios nelengvos dienos mums pateikia ne sunkumus, o sukuria naujas galimybes, kuriomis ir pasinaudojame.
Esame labai dėkingi savo klientams už ištikimybę, entuziazmą ir palaikymą. Tikime, kad mūsų aukcionuose įsigyti meno kūriniai, kolekcinės vertybės namuose sukuria jaukią atmosferą, kuri leis nesunkiai pergyventi šio meto išbandymus ir sulaukti geresnio rytojaus, kuris neabejotinai ateis.

Kazimieras Stabrauskas Grota. ARS VIA nuotr.