Medininkų žudynių 31-ųjų metinių minėjimo renginiai

Medininkų žudynių 31-ųjų metinių minėjimo renginiai

Liepos 31-ąją sukaks 31-eri metai, kai 1991 m. ankstų vidurvasario rytą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, Medininkų poste, per omonininkų išpuolį buvo nušauti septyni muitinės, policijos ir pasienio pareigūnai, o vienas sunkiai sužeistas. 

Šiai skaudžiai sukakčiai paminėti paskutinę liepos dieną vėl susitikime Vilniaus Arkikatedroje, Medininkų memoriale ir Antakalnio kapinėse. Prisiminkime ir pagerbkime žuvusius už Tėvynę!

Liepos 31 d., sekmadienį, iškilmingi renginiai vyks Vilniuje ir prie Medininkų memorialo:

8.00 val. − Šv. Mišios Vilniaus arkikatedros bazilikoje;

10.00 val. – iškilmingas minėjimas prie Medininkų memorialo;

12.05 val. – žuvusiųjų pagerbimo ceremonialas Antakalnio kapinėse.

Taip pat liepos 31 d. vyks tradicinis estafetinis bėgimas Medininkai – Vilnius, kuriame dėl Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pereinamosios taurės ir prizų varžysis bėgikai.

Estafetinio bėgimo startas – 12.00 val. prie Medininkų memorialo, finišas – prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 35 kilometrų bėgimo trasa – tai simbolis, kuriuo sujungiama pareigūnų nužudymo vieta bei kapinės, kuriose palaidoti pareigūnai. Bėgikų atstovai kapinėse, nužudytų pareigūnų palaidojimo vietoje, kaip pagarbos ir atminimo ženklą, išpila saują žemės, kurią atsineša iš Medininkų.

Medininkų žudynių minėjimo renginiuose dalyvauja žuvusiųjų giminės ir artimieji, Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos atstovai, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento vadovybė, pareigūnai, visuomenės atstovai.

Kviečiame ir Jus atvykti pagerbti žuvusių pareigūnų atminimą.