Pagrindinis puslapis Kultūra Mažosios Lietuvos žemė – tarp praeities ir dabarties

Mažosios Lietuvos žemė – tarp praeities ir dabarties

2014 m. gegužės 15 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks teminis vakaras „Mažosios Lietuvos žemė – tarp praeities ir dabarties“. Renginio metu bus pristatytas kelionių gidas ,,Karaliaučiaus kraštas“. Susitikime dalyvaus knygos autorius Valentinas Juraitis, Mažosios Lietuvos krašto spaudos paveldo tyrėjas prof. habil. dr. Domas Kaunas ir Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) pirmininkas Vytautas Šilas.

Vakaro metu smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė atliks Johano Sebastiano Bacho ir Žako Ibero kūrinių ištraukas.

2014 metais, minint K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, aktualu prisiminti ne tik Mažosios Lietuvos praeitį, mums svarbias istorines asmenybes, bet ir paieškoti sąlyčio taškų tarp praeities ir dabarties. Žurnalistas V. Juraitis supažindins su šiandienos geopolitine situacija ir Lietuvos bendradarbiavimu su kaimynine Kaliningrado sritimi ir jos kultūrininkais. Diskusijos metu bus kalbama apie turizmo skatinimą Karaliaučiaus krašte bei Mažosios Lietuvos paveldo objektų išsaugojimą.

Mažosios Lietuvos kultūros istorikas dr. D. Kaunas kalbės apie Mažosios Lietuvos rašytinio paveldo sklaidą ir būklę šiandieniniame kontekste.

Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas V. Šilas aptars įvairius draugijos veiklos aspektus, analizuos Kaliningrado srityje gyvenančių lietuvių asimiliacijos problemą, įvertins šiandieninį prūsų ir lietuvių kultūros paminklų saugojimą dabartinėje Kaliningrado srityje.

Renginio metu bus galima įsigyti V. Juraičio leidinį ,,Karaliaučiaus kraštas“.

Informaciją rengė LMA Vrublevskių bibliotekos
Komunikacijos skyrius, tel. 212 68 90