Pagrindinis puslapis Lietuva Mažareikšmiams pažeidimams deklaracijose muitinė kurį laiką bus tolerantiškesnė

Mažareikšmiams pažeidimams deklaracijose muitinė kurį laiką bus tolerantiškesnė

Mažareikšmiams pažeidimams deklaracijose muitinė kurį laiką bus tolerantiškesnė

www.voruta.lt

Lietuvos muitinė, siekdama užtikrinti kuo sklandesnį ir spartesnį siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo procesą nuo liepos 1 dienos, kurį laiką atlaidžiau vertins deklaravimo pažeidimus.

Nuo kito mėnesio įsigaliosiantys pokyčiai yra iššūkis ir verslui, ir pirkėjams, ir pačiai muitinei, todėl ieškoma, kaip palengvinti galimas situacijas, kad šis laikotarpis praeitų kaip galima sklandžiau. Todėl nustačius, kad deklaruojant pašto siuntas padaryti pažeidimai yra mažareikšmiai, deklarantai kurį laiką nebus traukiami administracinėn atsakomybėn – muitinė apsiribos žodine pastaba atkreipdama dėmesį į padarytas klaidas ar nustatytus neatitikimus.

Pažeidimus Lietuvos muitinės pareigūnai vertins vadovaudamiesi nustatytais kriterijais, pagal kuriuos administracinis nusižengimas laikomas mažai pavojingu. Pavyzdžiui, jis yra formalaus pobūdžio ir nulemtas padarytos techninės klaidos, dėl padaryto pažeidimo atsiradus mokestinė prievolė neviršija trijų Administracinių nusižengimo kodekse numatytų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių ir deklarantas geranoriškai įvykdo atsiradusią prievolę, o jo veiksmuose nenustatyta apgaulės, piktnaudžiavimo ar akivaizdaus aplaidumo požymių. Pažeidimo pripažinimui mažareikšmiu taip pat turi įtakos tai, jog deklarantas pripažįsta jį, nuoširdžiai gailisi, bendradarbiauja su muitinės pareigūnais jį išaiškinant ir pan.

Nors deklarantams Lietuvos muitinė taikys tam tikras išlygas, deklaravimo procesas bus įdėmiai stebimas, kad šia padėtimi nebūtų piktnaudžiaujama siekiant sumažinti siunčiamų prekių muitinę vertę ar atsisiųsti draudžiamas prekes.

 

Lietuvos muitinė primena, kad nuo 2021 m. liepos 1 dienos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse įsigytoms prekėms, kurių vertė neviršija 22 eurų, nebebus taikoma importo PVM lengvata, t. y. importo PVM bus apmokestintos visos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse įsigytos ir siuntomis atsisiųstos prekės. Be to, šias prekes reikės deklaruoti muitinei pateikiant importo deklaracijas. Deklaracijas gyventojai galės teikti savarankiškai specialiai tam sukurtame iMDAS portale arba naudotis muitinės tarpininkų – Lietuvos pašto, skubių siuntų gabentojų ar pan. – paslaugomis.

Taip pat primintina, kad importo PVM jau bus skaičiuojamas visoms prekėms, kurių deklaracijos muitinėje bus priimtos liepos 1-ąją. Prekės, kurių vertė – iki 22 eurų ir kurios bus deklaruotos muitinei iki birželio 30-osios 24 val., importo PVM dar nebus apmokestinamos.

Daugiau informacijos apie pokyčius – Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje „E-prekyba“ verslui ir privatiems asmenims.

Komunikacijos skyrius

 

Naujienos iš interneto