Matas Maldeikis: Rusijos sukelta isterija viešoje erdvėje neturi nieko bendra su realybe ir skirta jos vidaus rinkai, kas, be abejo, apima ir mūsų naudingus idiotus

Matas Maldeikis: Rusijos sukelta isterija viešoje erdvėje neturi nieko bendra su realybe ir skirta jos vidaus rinkai, kas, be abejo, apima ir mūsų naudingus idiotus

Dėl Kaliningrado situacijos ir isterijos. Rusijos sukelta isterija viešoje erdvėje neturi nieko bendra su realybe ir skirta jos vidaus rinkai, kas, be abejo, apima ir mūsų naudingus idiotus.

Sausumos tranzitas tarp Kaliningrado srities ir kitų Rusijos Federacijos dalių nėra sustabdytas ar užblokuotas – šiai dienai neįleidžiama apie 1 procentą vežamų prekių. Realiai tai apie nieką.
Rusija puikiai žinojo situaciją su ES sankcijomis ir to laukė. Tokių pačių veiksmų kaip ir Lietuva, beje, ėmėsi ir Lenkija ir Norvegija, tačiau ten mažiau naudingų idiotų.
Svarbus faktas, kad ES priimtos sankcijos turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus, todėl naujienų tik daugės. Visas šiai dienai ES ribojamų priemonių paketas apima apytiksliai pusę šiuo metu tranzitu į Kaliningradą per Lietuvą geležinkeliais vežamų prekių. Artimiausiu metu bus įvestos naujos sankcijos:
liepos 10 d. įsigalios toks draudimas cementui, alkoholiui ir kitiems produktams;
rugpjūčio 10 d. įsigalios draudimas angliai ir kitam kietajam iškastiniam kurui;
gruodžio 5 d. ir kitų metų vasario mėn. naftai ir atitinkamai naftos produktams.
ES tampa geopolitiniu faktoriumi, kuo netikėjo Rusija ir mūsų freekai. Taip kad prisisekime diržus, pjaukime tiltus su fašistiniu mordoru ir mėgaukimės vaizdu kaip rėkauja mūsų naudingi idiotai.

Mąstom šaltu protu ir važiuojam toliau siekiant savo nacionalonių interesų.

LR Seimo nario paskyra FB. https://www.facebook.com/maldeikismatas