Pagrindinis puslapis Autoriai Jokšienė Ingrida Martyno Jankaus muziejuje prasidėjo visą savaitę truksiantys knygrišystės kursai

Martyno Jankaus muziejuje prasidėjo visą savaitę truksiantys knygrišystės kursai

Ingrida JOKŠIENĖ, Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys vyko į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų, kur šiandien prasidėjo ir visą savaitę vyks knygrišystės kursai.

Knygrišystės mokymus, kurie finansuojami pagal muziejaus darbuotojų pateiktą paraišką pateiktą Lietuvos Kultūros Tarybai, remia ir Pagėgių savivaldybės administracija. Mokymus lankys 13 dalyvių iš Pagėgių krašto ir Šilutės rajono. Kaip pabrėžė vicemeras S. Stonys, šie kursai bei nauja spaustuvininko, knygų leidėjo Martyno Jankaus muziejaus kryptis – knygrišystės propagavimas turėtų būti dar vienu svarbiu žingsniu krašto garsinimo ir populiarinimo link. Kursų vadovei Lietuvos knygrišių gildijos narei, menotyrininkei Rūtai Taukinaitytei – Narbutienei įteikta knyga apie Pagėgių kraštą, o visiems kursų dalyviams – saldumynai. Žinoma, kad savivaldybės vadovas pakviestas ir sudalyvauti popieriaus gamybos procese.

Pasak muziejaus direktorės Liudvikos Burzdžiuvienės, tai svarbus žingsnis link muziejaus veiklos plėtros ir knygrišystės propagavimo. Padaugėjus muziejaus erdvių (pavasarį įvyko atstatytos buvusios Jankų sodybos klėties atidarymas), atsirado galimybė gilinti knygnešystės ir knygrišystės temas, telkti pajėgas ir dėmesį sudarant įdomių edukacinių turizmo paslaugų paketus atvykstantiems svečiams, turistams. Dera paminėti, kad Martyno Jankaus muziejus – vienintelė muziejinė įstaiga vykdanti ir ateityje plėtosianti knygrišystės idėją bei kurianti edukacines programas šia tema.