Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Marijampolėje viešėjo Lenkijos kaimo bendruomenių delegacija

Marijampolėje viešėjo Lenkijos kaimo bendruomenių delegacija

Marijampolės, Vilkaviškio bei Šakių krašto vietos veiklos grupės pateikė paraišką ir tikisi įgyvendinti bendrą veiklos projektą su partneriais iš Lenkijos – netoli Balstogės, Dobržynevo Duže mieste veikiančios asociacijos, vienijančios keturiuose vietos valsčiuose įsikūrusių vietos veiklos grupes nariais. Projektą, kurį iš Lietuvos pusės rengė viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras, numatyta įgyvendinti ateinančiais metais.

Ruošiantis projekto įgyvendinimui, Marijampolėje apsilankė 46 asmenų iš įvairių vietos veiklos grupių Palenkės vaivadijoje Lenkijoje delegacija. Jos nariai dalyvavo Sūduvos sostinėje vykusios derliaus šventės „Sūduvos kraitė 2012“ renginiuose, domėjosi juose pristatytais amatininkų dirbiniais, klausėsi koncerto, o vėliau susitiko ir bendravo su Marijampolės vietos veiklos grupės pirmininke Lina Smelstoriene, valdybos pirmininku Saulium Stanynu ir kitais nariais.

„Svečiams iš Lenkijos pasiūlėme apžiūrėti keletą mūsų kaimo bendruomenių vykdytų projektų. Apsilankėme Meškučių, Liucinavo, Narto, Baraginės kaimo bendruomenėse, parodėme, kas ten buvo padaryta pastaraisiais metais. Svečiams tai paliko didelį įspūdį, jie teigė net neįsivaizdavę, kad kaimo bendruomenių veikla Lietuvoje yra tokia aktyvi ir per pastaruosius metus pasiekta tiek daug“, — sakė S.Stanynas.

Marijampoliečiai savo grupės veiklą pristatė ir apie vykdytus projektus papasakojo su svečiais nuvykę į Tautkaičius. Čia buvo pasikeista nuomonėmis apie būsimą bendradarbiavimą ir projekto „Kaimo bendrovių patrauklumo didinimas plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą Lietuvos ir Lenkijos regionuose“ įgyvendinimo darbus.

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.