Pagrindinis puslapis Naujienos Malda Europoje už taiką ir teisingumą Baltarusijoje

Malda Europoje už taiką ir teisingumą Baltarusijoje

Malda Europoje už taiką ir teisingumą Baltarusijoje

Šventinis mitingas sekmadienį Minske

www.vaticannews.va

„Pilietinių teisių ir laisvių represavimas Baltarusijoje po prezidento rinkimų tapo rimta grėsme taikai ir teisingumui ne tik Baltarusijoje, bet visame regione“, pareiškė katalikų Bažnyčios Europoje teisingumo ir taikos komitetas. Europos katalikų vyskupų konferencijų teisingumo ir taikos komitetų tinklas pakvietė visus krikščionis jungtis į vieningą bendrą maldą už baltarusių tautą – antradienį, rugpjūčio 18 d., 18 val. sukalbėti „Tėve mūsų“ maldą.

Visuose Baltarusijos miestuose tęsiasi masinio pobūdžio gyventojų protestai prieš rugpjūčio 9 d. surengtų Respublikos prezidento rinkimų rezultatus, kuriais oficialiai patvirtintas Aleksandro Lukašenkos perrinkimas dar vienai – iš eilės šeštajai Baltarusijos valstybės vadovo kadencijai. Žiaurus demonstruojančiųjų represavimas pareikalavo aukų, sužeistų ir nesuskaičiuojamus areštus.

Europos teisingumo ir taikos komitetas labai griežtai pasmerkė bet kokias smurto formas Baltarusijoje, denonsavo Lukašenkos režimo pareigūnus dėl suimamų demonstrantų kankinimo ir pareikalavo tuoj pat išlaisvinti visus, kurie buvo suimti be jokio pateisinimo.

Baltarusijos valdžios prašoma gerbti demokratijos principus ir žmogaus teises: gyvybės teisę, draudimą kankinti, susirinkimų, žodžio ir spaudos laisvę. Europos teisingumo ir taikos komitetas pareiškė pritariantis Europos Sąjungos pastangoms imtis konkrečių priemonių prieš atsakinguosius už rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

Europos katalikų vyskupų konferencijų teisingumo ir taikos komitetų tinklas taip pat išsakė solidarumą Baltarusijos katalikų vyskupams, palaikė jų prašymą „siekti tiesos taikingu dialogu, apimančiu politinius lyderius ir visą Baltarusijos visuomenę.

Popiežius Pranciškus sekmadienį, rugpjūčio 16 dieną užtikrino savo maldą už Baltarusiją:

„Mano mintys keliauja į brangiąją Baltarusiją. Atidžiai seku situaciją po rinkimų toje šalyje ir prašau kalbėtis, atmesti smurtą, gerbti teisingumą ir teisę. Visiems baltarusiams meldžiu Švenčiausiosios Mergelės – Taikos Karalienės – užtarimo“, – pasakė sekmadienį popiežius Pranciškus po „Viešpaties Angelo“ maldos Šv. Petro aikštėje. (SAK / Vatican News)

Naujienos iš interneto