Pagrindinis puslapis Kultūra LRT KLASIKA kviečia švęsti Tarptautinę džiazo dieną

LRT KLASIKA kviečia švęsti Tarptautinę džiazo dieną

LRT KLASIKA kviečia švęsti Tarptautinę džiazo dieną

L. Mockunas. T. Tereko asmen. albumas

www.voruta.lt

Balandžio 30-ąją pasaulis minės Tarptautinę džiazo dieną. UNESCO 2011 m. pradėta iniciatyva jau tapo gražia tradicija, suburiančia margą džiazo bendruomenę – muzikos kūrėjus ir atlikėjus, džiazo mėgėjus. Paminėti šią dieną kvies ir LRT KLASIKOS radijo programa. 

„Džiazo dienos tradicija yra įsitvirtinusi ir Lietuvoje – prasiskverbė ne tik į didžiuosius miestus, bet ir yra plačiai minima regionuose. Tai proga stabtelėti ir įvertinti mūsų šalies džiazo muzikos lauką, kuo jis gyvena, kokią žinutę bando perteikti. Šįmet džiazo diena bus kitokia – nors susitikti negalime, džiazas vis tiek skambės“, – sako LRT KLASIKOS vadovas, Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius.

Kasmet šia proga Vilniaus senamiestyje, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos kiemelyje vykdavo koncertas „Džiazo priešpiečiai“. Koncertas bus surengtas ir šiemet, tik šį kartą be žiūrovų. Čia vyks vieno ryškiausių Lietuvos laisvojo ir improvizacinio džiazo kūrėjų ir atlikėjų Liudo Mockūno pasirodymas, kurį LRT transliuos tiesiogiai „Kultūra su LRT“ paskyroje „Facebook“ nuo 12.12 valandos.

Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas dr. Jonas Ruškus sako, kad džiazas yra išskirtinė žmogiška erdvė – joje nėra nei gylio, nei pločio ribų, čia susijungia išmanymas ir laisvė, meistrystė ir jausmas. UNESCO kvietimas jungtis, patiriant džiazo muziką ir šio žanro laisvę, yra ypatinga proga pasaulio bendruomenei susitelkti ir neprarasti kūrybinės ugnies nepaisant globalių grėsmių.

Minint Tarptautinę džiazo dieną LRT KLASIKOS eteryje bus transliuojamos autorinės laidos, skirtos džiazo tematikai, ir skambės džiazo muzika.

Nuo 7 val. laidoje „Ryto Allegro“ – reportažas apie UNESCO siunčiamą Džiazo dienos žinią, kurią vainikuos karantiną išgyvenančių muzikantų pasidalijimai apie jų dabarties aktualijas.

16.05 val. laidoje „Pakeliui su klasika“ – pasakojimas apie skirtingas džiazo misijas, vaidmenis, prasmes ir poveikius įvairiais reikšmingais žmonijos gyvenimo periodais.

19.00 val. „Klasikos koncertų salėje“ – du džiazo koncertai: Jazzmeia Horn pasirodymas „jazzahead!“ ir Jasono Morano pasirodymas festivalyje „Elbjazz“. Jazzmeia Horn Quartet (Jazzmeia Horn (vokalas), Karin Blal (fortepijonas), Geraud Portal (kontrabosas), Henry Conerway (būgnai)) programoje – amerikiečių dainų aukso fondo kūriniai. J. Morano (fortepijonas, solo) pasirodyme – originalios autorinės kūrybos rečitalis.

23.10 val. „Euroradijo koncerte“ – du koncertai iš UNESCO Tarptautinės džiazo dienos minėjimo 2019 metais. Trio „Birds Against Hurricanes“ (Alex Pinter (gitara), Christian Bakanic (akordeonas), Viola Hammer (fortepijonas)) atliks Alexo Pinterio muziką. Rolf ir Joachim Kühn duetas (Rolf (klarnetas), Joachim (fortepijonas)) improvizuos pagal savo pačių kompozicijas.