Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas LR švietimo viceministras Seinijoje

LR švietimo viceministras Seinijoje

Penktadienį, 2012 m. rugsėjo 7 dieną, Punsko ir Seinų krašte lankėsi Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys. Jis viešėjo Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje, Navinykų pagrindinėje mokykloje susitiko su Pristavonių, Vidugirių ir Navinykų pagrindinių mokyklų bendruomenėmis, aplankė Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinę mokyklą, gimnaziją bei Punsko Kovo 11-osios licėjų.

Vakare Seinų „Lietuvių namuose“ viceministras susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais, lietuviškų mokyklų direktoriais bei Seinų apskrities atstovais, domėjosi vadovėlių leidybos problemomis bei Lenkijos lietuvių švietimo aktualiais klausimais.

Duodamas interviu punskas.pl portalui, Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys kalbėjo: „Išoriškai žiūrint, lietuviškos mokyklos Seinų ir Punsko krašte veikia gražiai, stiprūs mokytojai, motyvuoti mokiniai, bet įsigilinus pasirodo, kad jos turi daug finansinių problemų, trūksta vadovėlių bei kitų mokymo priemonių. Kai kurias jūsų problemas bandysime gvildenti susitikimuose su Lenkijos švietimo ministerijos atstovais. Lietuvos švietimo ministerija taip pat bandys jums padėti.“

Apie Lietuvos švietimo viceministro V. Bacio apsilankymą Seinijoje pasisakė Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas.

Pasak jo, Lenkijos lietuvių organizacijos laikosi nuomonės, kad formalųjį lietuvių švietimą Lenkijoje turėtų išlaikyti Lenkijos Respublika. Tokie yra čia gyvenančių lietuvių lūkesčiai savo valstybės atžvilgiu.

„Šiandien Lietuva prisideda prie mūsų mokyklų išlaikymo. Mums labai svarbu, kad iš Lietuvos pusės būtų ir metodinė parama, kad galėtume dalyvauti mokytojų seminaruose, vyktų mokyklų bendradarbiavimas ir kt.“, – tikino A. Vaicekauskas.

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=22865

www.punskas.pl

Nuotraukoje: Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys ir LLB pirmininkas Jonas Vydra Seinuose

Voruta. – 2012, rug. 15, nr. 19 (757), p. 1