Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija „Lituanicos“ skrydis įrodė – Lietuva didelė tauta

„Lituanicos“ skrydis įrodė – Lietuva didelė tauta

Sekmadienis, 2013 m. liepos 14 d. (Pščelnikas)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lenkijoje mini Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines. Šalies vadovė Lietuvos lakūnų žuvimo vietoje – Pščelnike padėjo gėlių vainiką.

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno pilotuojamas lėktuvas nukrito 1933 metų liepos 17 dieną. Skrydis, kuriuo buvo siekiama garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje, truko 37 valandas ir 11 minučių. S. Darius ir S. Girėnas turėjo nuskristi per 7 tūkst. kilometrų. Iki tikslo lakūnams buvo likę viso labo apie 800 kilometrų.

Prezidentės teigimu, vieni pirmųjų perskridę Atlanto vandenyną ir taip nutiesę tiltą iš Europos į Ameriką, mūsų lakūnai kartu sujungė ir viso pasaulio lietuvius.

Atlanto nugalėtojų žygdarbis mažą tautą pavertė didele tauta. Narsių lakūnų skrydžio atminimas amžinai jungs mūsų šalies istoriją su jos dabartimi ir ateitimi. Linkiu, kad šis istorinis įvykis įkvėptų Lietuvą imtis ją garsinančių žygių“, – teigė šalies vadovė.

Nedideliu lėktuvu įveikę Atlanto vandenyną ir patekę į aviacijos istoriją, prieš 80 metų S. Darius ir S. Girėnas visam pasauliui pranešė apie Lietuvą. Prezidentės teigimu, „Lituanicos“ skrydis buvo drąsos, atsidavimo ir meilės Tėvynei išraiška.

Valstybės vadovė taip pat išlydėjo tradicinio bėgimo „Soldinas – Kaunas“ dalyvius. Bėgikai bėgs 800 kilometrų – atstumą, kurio pritrūko S. Dariui ir S. Girėnui iki tikslo. Lietuvos vadovė taip pat dalyvavo šv. Mišiose Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir padėjo gėlių vainiką ant čia esančios S. Dariaus ir S. Girėno atminimo lentos.

Padėjusi gėlių vainiką Prezidentė įteiks padėkos raštus dvylikai Lenkijos piliečių, kurie populiarina S. Dariaus ir S. Girėno vardą ir puoselėja lakūnų atminimą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės kalba Lenkijos mieste Myslibuže minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-tąsias metines

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_lenkijos_mieste_myslibuze_minint_stepono_dariaus_ir_stasio_gireno_skrydzio_per_atlanta_80-tasias_metines.html 

Voruta. – 2013, liep. 20, nr. 15 (779), p. 1.