Pagrindinis puslapis Lietuva Aviacija „Lituanicos“ kopija pradeda skrydį aplink Lietuvą

„Lituanicos“ kopija pradeda skrydį aplink Lietuvą

Skirmantas PABEDINSKAS, Zinaida PAŠKEVIČIENĖ, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Šiemet sukanka 80 metų, kai lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas  perskrido Atlanto vandenyną. Legendinių lakūnų skrydžiui paminėti prieš trisdešimt metų sukurta „Lituanicos“ kopija 2013 m. liepos 7 d. pradeda 20-ies dienų skrydį į įvairiausius mūsų šalies miestus ir miestelius.

Aviacijos sportininkas, aviakonstruktorius, garsios bajorų giminės palikuonis Vladas Kensgaila po dešimties metų pertraukos lig šiol Kauno aviacijos muziejuje buvusią „Lituanicą“ pakėlė skrydžiui – pirmiausia į Telšius, Mažeikius, Akmenę.

Tiksli  lėktuvo „Lituanica“ kopija sukurta prieš trisdešimt metų režisieriaus Raimundo Vabalo  filmui „Skrydis per Atlantą“. Tai simbolinis priminimas legendinio skrydžio, kai pakilę iš Niujorko lakūnai S. Darius ir S. Girėnas perskridę Atlantą žuvo tuometinės Vokietijos Soldino, dabar Lenkijos, apylinkėse.

Pasaulio aviacijos istorijoje šis skrydis minimas kaip vienas iš ilgiausių.

Pasak lakūnų, „Lituanicos“ kopija puikiai ir saugiai skrenda.

„Atlikome apžiūrą, galima sakyti, remontą ir ilgam laikui skraidymams [tiks]“, – patikino orlaivio konstruktorius Vladas Kensgaila.

LRT televizijos naujienų tarnybos pašnekovas pabrėžia, kad „Lituanicos“ kopija – eksponatas, bet jis nedulka muziejuje nenaudojamas – juo yra ir bus skraidoma nuolat.

„[Orlaivis] gana patikimas. Jis lėtas. Nutūpti gali į bet kokią aikštelę, jei yra bent 300 metrų pievos“, – komentuoja orlaivio pilotas Sigitas Noreika.

Nutūpusios orlaivių įgulos susitiks su gyventojais. Skrydžiai baigsis rugpjūčio viduryje.

Atlantą įveikusio lėktuvo „Lituanica“ kopija – ne vienintelė. Perpus mažesnę antrąją „Lituanicą“ galima  išvysti Vilniaus oro uosto  salėje. Trečioji kopija – keturis kartus mažesnė už originalą – prieš trejetą metų puošusi lietuvos paviljoną EXPO parodoje  Kinijoje, dabar eksponuojama  Anglijoje, Londone.

manosparnai.lt nuotr.