Pagrindinis puslapis Pasaulis Žydai Lietuvos žydų bendruomenės projektas „Beigelių krautuvėlė“: tolerancijos kampanija prieš antisemitizmo ir neapykantos apraiškas viešojoje erdvėje atveria duris visuomenei

Lietuvos žydų bendruomenės projektas „Beigelių krautuvėlė“: tolerancijos kampanija prieš antisemitizmo ir neapykantos apraiškas viešojoje erdvėje atveria duris visuomenei

Lietuvos žydų bendruomenė skirtingomis programomis, iniciatyvomis ir įvairiais projektais siekia ne tik išsaugoti ir puoselėti istorinę atmintį, bet ir skatinti toleranciją, tarpusavio supratimu grįstus santykius tarp skirtingų kultūrų žmonių. Tuo tikslu visi besidomintys Lietuvos žydų kultūra, jos istorija ir paveldu bei kam yra aktualios temos iš žmogaus teisių srities yra kviečiami š.m. balandžio mėn. 28 d. prisijungti net prie dviejų prasmingų ir reikalingų iniciatyvų.

Pirmoji jų – „Gyvųjų maršas“ – eisena nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo. „Gyvųjų maršas“ visam pasauliui primena didžiulę čia įvykusią tragediją ir sutampa su Izraelyje minima Holokausto diena. 13 val. Paneriuose bus pagerbtas Holokausto aukų atminimas – vyks „Gyvųjų maršo“ eisena ir memorialinė ceremonija.

Tą pačią dieną tarptautinis žmogaus teisių projektas „Beigelių krautuvėlė“: tolerancijos kampanija prieš antisemitizmo ir neapykantos apraiškas viešojoje erdvėje kviečia į pirmuosius mokymus, skirtus Lietuvos žydų bendruomenės nariams, projekto savanoriams ir visiems suinteresuotiems asmenims, siekiantiems pažinti ir suprasti šią kultūrą, nelikti nuošalyje, kai bus nagrinėjamos tautinių mažumų problematikos. Renginio metu per 2000 sekundžių pažinsime Lietuvos žydų bendruomenę, ne tik pasakojant apie „Gyvųjų maršą“, tačiau jame ir dalyvaujant, savo srities ekspertai skaitys paskaitas apie savanorių vadybą nevyriausybinėse organizacijose, požiūrio į mažumas kaitą žiniasklaidoje. Taip pat bus pristatytos projekto metu vykdomo žiniasklaidos monitoringo pirmosios įžvalgos.

Mokymų data: balandžio 28 d. (pirmadienis).

Mokymų laikas: 9 val. – 17 val. (mokymų programa)

Mokymų vieta: Pylimo g. 4, Vilnius; Baltoji salė.

Registracija: iki š.m. balandžio 25 d. (penktadienio), 12 val. adresu: agne.zilinskaite@lzb.lt

Projektas finansuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO programą (EEE finansinė paramą). Projekto partneriai iš Norvegijos – Oslo žydų bendruomenė (angl.: Jewish Community of Oslo).

kpd.lt inform.