Pagrindinis puslapis Lietuva Mažoji Lietuva Lietuvos švyturiai jau turi savo nuoseklią istoriją

Lietuvos švyturiai jau turi savo nuoseklią istoriją

www.voruta.lt

Švyturių istorijos tyrinėtojas, kolekcionierius, aistringas pakrančių ir jūrinės kultūros puoselėtojas Aidas Jurkštas skaitytojus kviečia susipažinti ir, galbūt, pamilti jam taip entuziastingai rūpimus objektus, ryškias kultūrinio kraštovaizdžio dominantes – švyturius.

„Lietuvos švyturių istorija“ – tai ne tik išsamus veikalas apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esamus dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Skaitytoją nustebins bei įtrauks ir platus istorinis kontekstas – knygoje pristatoma pasaulio švyturių istorija, pateikiama gausybė persipynusių laivybos ir švyturių istorijos faktų, įdomi ir įvairi ikonografinė medžiaga, sukaupta per keliolika kruopščių tyrinėjimų metų. Dėmesio knygoje susilaukia ir, iš pirmo žvilgsnio, tyrinėjimų kontekstui neįprasti kraštovaizdžio objektai – bažnyčios ir malūnai – navigacijai istoriškai svarbus ir plačiai naudotas sausumos paveldas.

Pasirengimas „Lietuvos švyturių istorijos“ leidybai buvo ilgas ir kruopštus: knygos autorius yra nupiešęs apie 1500 įvairių laikotarpių Baltijos jūros regiono švyturių, surengęs 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, išleidęs atvirukų rinkinį „Senieji Lietuvos švyturiai“(2010) bei knygą „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015). Taip pat jis yra   tradicinio tarptautinio renginio „Pasaulinė Švyturių Diena“ iniciatorius ir organizatorius Lietuvoje. Populiarindamas pakrančių ir jūrinį paveldą Aidas Jurkštas dalyvauja radijo, televizijos laidose, konferencijose skaito pranešimus.

Taigi, gavome progą „imti ir skaityti“ išsamią, su meile švyturiams ir jų pasauliui parašytą knygą, turinčią didelę išliekamąją vertę.

Knygos leidybą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos