Pagrindinis puslapis Kultūra Lietuvos švietimo istorijos muziejuje viešų paskaitų ciklas „Kultūra ir krizės”

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje viešų paskaitų ciklas „Kultūra ir krizės”

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje viešų paskaitų ciklas „Kultūra ir krizės”

www.voruta.lt

Lietuvos švietimo istorijos muziejus kviečia į plačiajai visuomenei skirtų viešų paskaitų ciklą „Kultūra ir krizės“. Kiekvienos krizės akivaizdoje neišvengiamai išryškėja kultūros svarba, kuri gali suteikti viltį ir tikėjimą, palaikyti dvasią. Kultūra yra ne tik realybės stebėtoja, bet ir aktyvi veikėja, besireiškianti ir už meno ribų. Svarbu suvokti, kad kultūra ir menas turi galią burti visuomenę taikiam pasipriešinimui ir vienyti ją bendram tikslui.

             Paskaitų ciklas „Kultūra ir krizės“ skirtas aptarti ir supažindinti visuomenę su kultūros vaidmeniu krizių akivaizdoje. Ką kultūra veikia krizės metu? Ar ji protestuojs? Koks diplomatijos vaidmuo krizės akivaizdoje ir kas slypi diplomatijos užkulisiuose? Ar kultūra gali būti apolitiška? Šie ir kiti klausimai bus aptariami paskaitose.

Paskaitų ciklo programa:

2022 m. balandžio 14 d., 17:30 val. Bolonijos universiteto dokt. Rimantė Jaugaitė „Kultūrinis pasipriešinimas karo metu: Sarajevo apgulties (1992–1996) atvejis“;

2022 m. balandžio 21 d., 17:30 val. Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja ir Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotoja dr. Asta Petraitytė-Briedienė „Diplomatinių kovų scenos ir užkulisiai;

2022 m. balandžio 28 d., 17:30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros dėstytojas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius „Kodėl ir prieš ką protestuoja menas?“.

Paskaitos vyks: Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas), taip pat bus transliuojamos internetu (socialiniame tinkle Facebook: @svietimomuziejus).

Organizatorius: Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

Paskaitos nemokamos.