Pagrindinis puslapis Sena Voruta Lietuvos Respublikos Prezidento R. Pakso sveikinimas Lietuvos gyventojams valstybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidento R. Pakso sveikinimas Lietuvos gyventojams valstybės dienos proga

Brangieji tautiečiai,

Nuoširdžiai sveikinu Jus iškilaus Jubiliejaus – karaliaus Mindaugo karūnavimo 750-ies  metų – proga. 

Būčiau laimingas šiandien susitikti su kiekvienu iš Jūsų, nes valstybė, kurios Jubiliejų švenčiame, tai – mes visi.

Iš tolimų protėvių kaip brangiausią palikimą paveldėję valstybingumą – puoselėtą, prarastą ir vėl atgautą – dabar sutelktu darbu jį stipriname. Didžiuojuosi Jūsų darbštumu, ištverme ir kantrybe.

Tegu mus vienija bendrumo jausmas bei žinojimas, kad esame sena garbinga tauta ir valstybė. Išlikome, atlaikę daug sunkių išmėginimų ir negandų. Šiandien esame laisvi, ir tvirti yra mūsų valstybės pamatai.

Liepa – ypatingas mėnuo. 15-ąją iš tolimų amžių atsirita pasididžiavimą savo tauta žadinantys Žalgirio mūšio aidai.

Prieš 70 metų tą pačią liepos dieną skrydžiui į Lietuvą pakilo lietuvių tautos didvyriai Steponas Darius ir Stasys Girėnas.

Mintimis ir darbais tęskime didžiavyrių žygius Lietuvos garbei ir gerovei.

Liepos 17-oji – Pasaulio lietuvių vienybės diena – ragina mus burtis, plačiai po visą  pasaulį pasklidusius. Mūsų vienybė, šiomis dienomis aidinti ir Pasaulio lietuvių dainų šventės balsais, maitina pačias valstybės medžio šaknis.

Istorija lėmė, kad,  minėdami garbingąjį valstybės Jubiliejų, įžengiame į naują jos raidos etapą, kai Lietuva tampa visateise ir atsakinga Europos šeimos nare.

Dar niekada Lietuva nebuvo tokia saugi ir neturėjo tokių galimybių stiprėti kaip yra dabar.  Tai ir didelė privilegija, ir įpareigojimas. Kurkime, brandinkime savo valstybę oriai, pasitikėdami savo jėgomis.

Linkiu kuo geriausios sveikatos ir kloties.

Linkiu, kad mūsų gyvenime rastųsi vis daugiau gėrio ir šviesių dienų. 

Vilnius,  2003 m. liepos 6 diena