Pagrindinis puslapis Naujienos Lietuvos mokytojai – Estijos mieste Tartu, garsėjančiame kaip šalies intelektualų ir kultūros centras

Lietuvos mokytojai – Estijos mieste Tartu, garsėjančiame kaip šalies intelektualų ir kultūros centras

Lietuvos mokytojai – Estijos mieste Tartu, garsėjančiame kaip šalies intelektualų ir kultūros centras

AHHA mokslo centras. Autorės nuotr.

Inesa JANČIORAITĖ TICHOMIROVA, Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, www.voruta.lt

Kai auksinis ruduo papuošia gamtą, o klevo lapai sutviska įvairiomis spalvomis, pavargę nuo pamokų, knygų ir namų darbų, mokiniai pasitinka rudens atostogas.

Ir štai atkeliauja puikus metas mokytojams aplankyti kaimynines šalis, pasisvečiuoti jų mokyklose, patobulinti savo žinias ir įgyti naujos patirties.

Pagrindinė mokykla Taline Vimmsi. Autorės nuotr.

Ankstyvą sekmadienio rytą, Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos mokytojų komanda išvyko pasisvečiuoti į Estiją, aplankyti antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu, kuris garsėja kaip šalies intelektualų ir kultūros centras, kuriame yra seniausias universitetas, įkurtas 1632m. švedų karaliaus Gustavo II Adolfo „Tėvo sūnaus“ bei estų ir anglų rašytojų E.Vilde, taip pat O.Wilde ir „Studentų bučinio“ skulptūros.

Didelį įspūdį šiame mieste paliko Mokslo centras AHHAA, kuriame mes susipažinome su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu, išbandėme ypatingas technologijas važiuodami dviračiu, bei pasinėrėme į nuotykius iš kurių nesinorėjo sugrįžti į tikrovę.

 

 Tartu Varikuu mokykla 1-9 klasės. Autorės nuotr.

Po įspūdingo muziejaus mūsų laukė dar įspūdingesnė Tartu Varikuu mokykla į kurią tik įėjus mus pasitiko draugiškas direktorius. Mokykla tik po renovacijos, labai šiuolaikiška, dar kvepianti dažais.

Kiekviename koridoriuje įrengtos poilsio zonos, modernios klasės su visom pamokoms reikalingomis technologijomis. Labiausiai visus sužavėjo sporto ir treniruoklių salės bei berniukų ir mergaičių technologijų klasės.

 

Technologijų kabinetas. Autorės nuotr.

Estų vaikai labai ramūs, nekeliantys triukšmo, sugebantys dirbti atvirose erdvėse ir netrukdantys dirbti kitiems.

Sužavėti mokykla, mokiniais ir Tartu miestu išvykome į Taliną. Ten aplankėme senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Bostiono tunelį, Tompea pilį, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soborą, Domo bažnyčią, kuri buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelę, iš kurios matėsi visas, akmenimis grįstas Talino senamiestis.

 

Tartu Varikuu mokyklos biblioteka ir dailės studija. Autorės nuotr.

Ir kaip gi mokytojai svečiuosis Taline ir neaplankys ten esančios mokyklos. Šį kartą aplankėme gana didelę mokyklą, kurioje mokosi virš 1000 mokinių. Tai Vimmsi pagrindinė mokykla. Joje taip pat daug atvirų erdvių, didelė biblioteka ir puiki dailės studija. Labiausiai mus sužavėjo kaip ir Tartu mokykloje sporto salė. Tokioje salėje kiekvienas mokinys pasijustų karaliumi, o mokytojai su džiaugsmu sportuotų ir ne pamokų metu.

 

AHHA mokslo centro išradimai. Autorės nuotr.

Įspūdžių daug… visais pasidalinti neužtektų dienos. Džiaugiuosi, kad mokyklos direktorė suorganizavo tokią puikią veiklą, kurioje mes ne tik aplankėme Estijos miestus ir mokyklas, bet svarbiausiai pabuvome visi kartu už mokyklos ribų ir parsivežėme daug teigiamų emocijų, naujos patirties ir žinių, kurias galėsime pritaikyti savo darbe.

 

 

Tartu miestas. Autorės nuotr.

 

Tartu mokyklos koridorius su šachmatų figūromis. Autorės nuotr.