Pagrindinis puslapis Lietuva Nuomonės, diskusijos, komentarai Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio pareiškimas

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio pareiškimas

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio pareiškimas

www.voruta.lt

    LIETUVOS  LAISVĖS  KOVOS  SĄJŪDIS

LR Prezidentui Gitanui Nausėdai

LR Seimo Pirmininkei  Viktorijai Čmilytei – Nielsen

LR  Ministrei Pirmininkei  Ingridai  Šimonytei

   P A R E I Š K I M A S

      2021-06-02

       Lietuvos Respublikos Seime Laisvės partija ir kai kurie jai pritariantys Seimo nariai siekia įteisinti homoseksualių  asmenų šeimas, pateikdami tai idėjai atitinkantį Partnerystės įstatymo projektą, prieštaraujantį LR  Konstitucijos 38 straipsniui, prigimtinei  šeimos sampratai ir daugumos Lietuvos žmonių nuostatai.

        Pasirinkę žmonės kitokio gyvenimo būdą, savo santykius galėtų įtvirtinti    Civiliniu  kodeksu,   reglamentuojant tai jungtinės veiklos sutartimi.

       Valdantieji Seime nori keisti ne tik  šeimos sampratą, bet, pažeidžiant LR Konstitucijos 14 straipsnį,    kėsinasi  ir į valstybinės kalbos sandarą, jos raidyną, į jos vartojimo erdvę, kaišiojant į ją įvairius svetimžodžius, kaip turimų lietuviškų žodžių pakaitalą – pasižiūrėkime kokie „tarptautiniai“ užrašai vyrauja mūsų didesnių miestų viešosiose vietose, reklamose.

       Lietuvos laisvės kovos sąjūdis nepritaria ir asmenvardžių nulietuvinimo, Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose projektui, kuriame siūloma LR piliečių vardus ir pavardes pirmame LR paso puslapyje  rašyti nevalstybine kalba ir nelietuviškomis raidėmis. Toks rašymas prieštarauja LR Konstitucijai, daugumos Lietuvos piliečių valiai (surinkta apie 70 tūkst. piliečių parašų), prieštarauja tarptautinei praktikai (Vakarų šalyse  paso įrašai daromi tik savo valstybinės kalbos rašmenimis pagal savo kalbos taisykles).

       Tik valstybine kalba turi būti rašomi ir vietovardžiai, vietovių, gatvių bei įstaigų pavadinimai.

       Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa. „Tautinių mažumų“ regionų kūrimas prieštarautų ne tik LR Konstitucijai, bet ir  reikštų mūsų Valstybės sandaros ardymą, „autotomininkų“ užmojų patenkinimą.  Nereikia kurti ir atskiro „Tautinių mažumų“ įstatymo. Visi Lietuvos piliečiai turi savo bendrą Įstatymą – LR Konstituciją.

      Lietuvos partizanai ir kiti Lietuvos laisvės kovų dalyviai kovojo už orią, tautinių krikščioniškų vertybių vyraujančią  Lietuvą, už savo tradicinės šeimos gyvavimą, už savo kalbos, papročių, savo tautinės gyvybės  ir neiškreiptos istorijos išsaugojimą, o ne už besiskverbiančią  kosmopolitinę  dvasią,  ne už tradicinės  šeimos sampratos keitimą,  ne už nusistovėjusio laiko patikrinto raidyno ardymą, vardų ir pavardžių rašymo mišrainę.

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos pirmininkas

Giedrius Gataveckas

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos narys

Zigmas Tamakauskas

Naujienos iš interneto