Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos

Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos

Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos

Srž. sp. Luko Tamošiūno nuotrauka  

www.voruta.lt

Reaguojant į Vidaus reikalų ministerijos prašymą, Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos. „Vidaus reikalų ministerija kreipėsi, kad kariuomenė prisidėtų prie laikino apgyvendinimo vietų apsaugos ir kontrolės, ir mes padėsime”, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Kariuomenė, skirdama žmones ir techniką, prisidės savo pajėgumais dar papildomai tų vietų apsaugai, kad gyventojai jaustųsi ramesni“, – pabrėžė ministras A. Anušauskas.

Planuojama, Lietuvos kariuomenė teiks apsaugą 12 vietų, kuriose apgyvendinti migrantai. Tarp šių vietų – ir pasienio užkardos.

Neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtę migrantai šiuo metu apgyvendinami tiek Užsieniečių registracijos centre pastatytose palapinėse Pabradėje, tiek Pasieniečių mokykloje Medininkuose, taip pat pasienio užkardose.

Migrantai apgyvendinti ir savivaldybėms priklausančiuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Lazdijų, Varėnos ir kituose rajonuose.

Kovodama su neteisėta migracija Lietuva yra paskelbusi ekstremalią padėtį šalyje ir yra mobilizavusi civilinius išteklius: pasienio, migracijos, viešojo saugumo ir kitas valstybės tarnybas. Pagrindinis vaidmuo kovai su neteisėta migracija yra pavestas Vidaus reikalų ministerijai.

Vidaus reikalų ministerijai pritrūkus resursų, teikti paramą kovai su neteisėta migracija yra pasitelkti ir Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos kariuomenės pajėgumai. Šiai paramai skirti reikalingi ištekliai, iš kurių pagrindiniai – logistinė parama, fizinės sienos sustiprinimas ir žvalgyba.