Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė dvišalį bendradarbiavimą naujos saugumo situacijos kontekste

Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė dvišalį bendradarbiavimą naujos saugumo situacijos kontekste

Šiandien Briuselyje viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku. Vyriausybių vadovai aptarė saugumo padėtį regione, pasikeitė nuomonėmis apie plėtojamus energetikos projektus ir kuriamą vieningą Europos energetikos rinką, aptarė verslo ir ekonomikos tendencijas, ypač Ukrainos krizės kontekste.

„Džiaugiuosi galimybe aptarti daugelį abiems šalims rūpimų klausimų. Šis mūsų susitikimas ne atsitiktinis, netgi labai simbolinis – po mėnesio minėsime Lietuvos ir Lenkijos narystės Europos Sąjungoje (ES) dešimtąsias metines. Turime daug ką aptarti, o svarbiausia – valstybių strateginius interesus sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Ukrainos krizė – tik dar vienas įrodymas, kad taika ir stabilumas Europoje yra labai trapūs“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovai kalbėjosi apie abiems šalims aktualius energetinius projektus, aptarė bendradarbiavimą vystant Lietuvos-Lenkijos dujų jungties projektą. Kalbėdamas apie energetines jungtis tarp kaimyninių šalių, premjeras A. Butkevičius pabrėžė, kad Lietuvai siekiant užsitikrinti ES finansinę paramą šiuo metu įgyvendinamam „LitPol Link“ projektui būtina aktyvi pagalba iš Lenkijos pusės.

Lietuvos Vyriausybės vadovas susitikime taip pat teigė, kad didelį įspūdį daro Lenkijos pažanga skalūnų dujų išgavimo srityje ir Lietuvai įdomi bei svarbi kaimyninės valstybės patirtis tvarkant įstatymų bazę ir telkiant visuomenę atsakingam nacionalinių išteklių panaudojimui.

Susitikimo metu taip pat aptarta situacija Ukrainoje. Abiejų valstybių premjerai sutarė, kad grėsmių fone ypač svarbu stiprinti bendradarbiavimą įvairiais lygiais. „Lietuva ir Lenkija gynybos srityje puikiai sutaria ir bendradarbiauja, o neseniai susitikę gynybos ministrai derino konkrečias priemones stiprinant šalių gynybos pajėgumus – priešlėktuvinę gynybą, technikos ir amunicijos įsigijimus bei mokymus“, – tvirtino Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjeras D. Tuskas savo ruožtu pažymėjo, kad Lenkija nutarė padidinti oro policijos kontingentą, patruliuojantį Baltijos šalių erdvėje.

Lietuvos premjeras patikino Lenkijos Ministrą Pirmininką, kad Lietuvos lenkų padėtis neturėtų kelti nerimo ir Vyriausybė siekia visų Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų klestėjimo. A. Butkevičius pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybė ir toliau nuosekliai vykdo Vyriausybės programoje išdėstytas nuostatas, susijusias su tautinių mažumų padėties gerinimu Lietuvoje. Tikimasi, kad naujasis tautinių mažumų įstatymo projektas, šiuo metu svarstomas Vyriausybės institucijose, padės rasti sutarimą tarp visų suinteresuotų visuomenės grupių.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius taip pat pakvietė Lenkijos premjerą D. Tuską jam patogiu metu apsilankyti Vilniuje, o Lenkijos Vyriausybės vadovas kvietimą priėmė.

2014-04-02 Spaudos tarnyba