Pagrindinis puslapis Lietuva Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato virtualią parodą „Naujametiniai žaislai sovietmečiu“

Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato virtualią parodą „Naujametiniai žaislai sovietmečiu“

Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato virtualią parodą „Naujametiniai žaislai sovietmečiu“

www.voruta.lt

Lietuvos centrinis valstybės archyvas trečius metus iš eilės didžiųjų metų švenčių proga parengė virtualią parodą naujamete tema.

Sovietmečiu draustą šv. Kalėdų šventę Lietuvoje buvo pakeitę vaikų laukiami ir gana aktyviai švenčiami Naujieji metai. Išpuošta eglė, dovanos ir Senio Šalčio apsilankymas darželyje ar mokykloje daugeliui vyresnės kartos atstovų atmintyje išlikę kaip šilti prisiminimai, jaunesniems tai – tik girdėti pasakojimai. Naujamečiai žaislai sovietmečiu atspindėjo to meto politines tendencijas – geraširdžių veidų meškiukai, lėlės, animacinių filmų personažai, įvairios žaislinės transporto priemonės turėjo byloti apie šviesų komunistinį rytojų.

Žaislų pasirinkimas buvo menkas: po eglute paprastai stovėdavo Senelio Šalčio ir Snieguolės figūros, o ant eglutės kabėdavo įvairūs žiemos švenčių atributai, animacinių filmų personažų ir gyvūnų figūrėlės.

Parodoje „Naujametiniai žaislai sovietmečiu“ – 20 archyve saugomų fotodokumentų iš sovietmečio laikotarpio.

Kviečiame apžiūrėti!

Agnė Vilkišienė, www.archy

Naujienos iš interneto