Pagrindinis puslapis Lietuva Lietuvos centrinis valstybės archyvas įsigijo unikalią 20 a. pradžios fotografijų kolekciją

Lietuvos centrinis valstybės archyvas įsigijo unikalią 20 a. pradžios fotografijų kolekciją

Lietuvos centrinis valstybės archyvas įsigijo unikalią 20 a. pradžios fotografijų kolekciją

www.voruta.lt

Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondus papildė itin reikšminga Pirmojo pasaulinio karo fotografijų kolekcija.

Archyvui saugoti patikėtose fotografijose įamžinti 20 a. pradžios Lietuvos žmonės, jų buitis ir aplinka. Tai dalis fotografijų, kurias šią vasarą surinko Marijono Mikutavičiaus ir Gedimino Kulikausko suburta Lietuvos paveldui neabejingų žmonių grupė.

Šią unikalią kolekciją sudaro istoriko ir kolekcininko Gedimino Kulikausko daug metų kruopščiai rinktos fotografijos, kuriose užfiksuotas 1914–1918 m. karo veiksmų laikotarpis Lietuvoje.

Tai labai reta ir vertinga ikonografinė medžiaga – šio laikotarpio Lietuvos vietovių, miestų ir žmonių atvaizdų muziejuose ir archyvuose nėra gausu. Fotografijų autoriai – vokiečių kaizerinės armijos kareiviai ir karininkai. Ne mažiau vertingi ir istoriko G. Kulikausko sudaryti fotografijų aprašai, kartu su nuotraukomis perduoti archyvui.

Absoliuti dauguma nuotraukų niekur nepublikuotos. Lietuvos centrinis valstybės archyvas dėkoja Lietuvos kultūros tarybai, kurios finansinė parama suteikė galimybę įsigyti šias retas fotografijas.

Agnė Vilkišienė, www.archyvai.lt