Pagrindinis puslapis Lietuva Sportas Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma vieno iš geriausių pasaulio krepšininkų nuotrauka

Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma vieno iš geriausių pasaulio krepšininkų nuotrauka

www.voruta.lt

Interneto naujienų portale www.delfi.lt neseniai pasirodė informacija apie tarptautinį Jurijaus Gagarino krepšinio taurės turnyrą, vykusį 1978 m. Vilniaus sporto rūmuose. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma fotografo M. Rebi nuotrauka, kurioje įamžinta akimirka iš šio turnyro atidarymo.

Nuotrauka buvo publikuota 1978 m. rugpjūčio 28 d. Lietuvos lenkams skirtame laikraštyje „Czerwony sztandar“. Turnyre varžėsi šešios komandos: iš JAV studentų sudaryta rinktinė, dvi Sovietų Sąjungos rinktinės, po vieną rinktinę iš Meksikos, Čekoslovakijos ir Lietuvos. Įdomu tai, kad nuotraukoje matome tuomet dar devyniolikmetį būsimą vieną geriausių visų laikų JAV Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininką Earviną Magicą Johnsoną jaunesnįjį (jam teikiamos gėlės). Legendinis krepšininkas vos praėjus metams po vizito Lietuvoje per pirmąjį naujokų biržos šaukimą buvo pakviestas į NBA. Jau patį pirmąjį sezoną jis tapo ne tik stipriausios pasaulyje lygos čempionu, bet ir lemiamose rungtynėse, įmetęs 42 taškus, gavo finalo naudingiausiojo žaidėjo (MVP) prizą.

Irena Žalytė, Skaitmeninių dokumentų skyrius, www.archyvai.lt