Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Lietuvos centriniame valstybės archyve lankėsi JAV ambasadorė Lietuvai

Lietuvos centriniame valstybės archyve lankėsi JAV ambasadorė Lietuvai

2016 m. gegužės 3 d. Lietuvos centriniame valstybės archyve lankėsi JAV ambasadorė Lietuvai Deborah A. McCarthy, JAV ambasados Politikos skyriaus patarėjas Jonathan Herzog, ambasados specialistė Renata Dromantaitė. Svečius lydėjo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius ir Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis.

Ambasadorė D.A. McCarthy pageidavo susipažinti su archyvo veikla, archyvo ir Žydų mokslinių tyrimų instituto YIVO Niujorke bendru projektu. LCVA direktorius Dalius Žižys svečiams papasakojo apie archyvo veiklą, vykdomus projektus, supažindino su įdomiais archyve saugomais dokumentais, susijusiais su JAV. Taip pat parodyti kiti originalūs dokumentai – Lietuvos tarptautinės sutartys, apdovanojimų aktai.

Svečiams buvo pristatytas vykdomas YIVO projektas. Saugyklose parodyta, kaip saugomi YIVO fondo dokumentai, dr. Lara Lempertienė papasakojo apie šių dokumentų tvarkymą, rengimą restauravimui. Dokumentų restauravimo, Skaitmeninių dokumentų skyriuose ambasadorė ir ją lydintys asmenys supažindinti su dokumentų restauravimo, konservavimo ir skaitmeninimo darbais.

   

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

Informaciją atnaujino: Tomas Sakalauskas, Skaitmeninių dokumentų skyrius