Pagrindinis puslapis Lietuva Lietuvoje pirmą kartą minima „Diena be popieriaus“

Lietuvoje pirmą kartą minima „Diena be popieriaus“

Ketvirtadienį, spalio 25 d., pasaulyje jau trečius metus iš eilės bus minima „Diena be popieriaus“. Šia proga Lietuvos verslo įmonės ir organizacijos kviečiamos prisidėti prie popierių tausojančios akcijos ir visą spalio 25-ąją nesunaudoti nei vieno popieriaus lapo.

Pasaulinės „Dienos be popieriaus“ idėjos iniciatoriai ragina atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamas pasekmes aplinkai, kylančias dėl didelio ir neatsakingo popieriaus naudojimo. Šią dieną įmonės ir organizacijos, palaikančios idėją, stengiasi visiškai nesinaudoti popieriumi – neišrašinėti sąskaitų, nespausdinti laiškų, dokumentų, užsakymus fiksuoti el. paštu ir pan. Anot akcijos idėjų skleidėjos Lietuvoje, įmonės „Office System“ direktoriaus Gedimino Kriauzos, nemažai žmonių vis dar atsainiai žiūri į popieriaus taupymą ir neįvertina globalios jo švaistymo pasekmės – miškų naikinimo.

„Diena be popieriaus“ pasaulyje minima jau trečius metus iš eilės. Nepaisant to, kad nemažą dalį dokumentų pildome ir išsaugojame kompiuteriuose, kaupiame elektroninėse laikmenose, siunčiame elektroniniu paštu ir  panašiai, popieriaus suvartojimas biuruose nemažėja.  Žinoma, svarbu, kad taupytume kasdien, tačiau būtent akcijos dieną esame užsibrėžę tikslą nesunaudoti nei vieno popieriaus lapo. Viliamės, kad kuo daugiau įmonių tądien prisijungs prie iniciatyvos, tuo daugiau žmonių bus paskatinti ir ateityje susimąstyti apie poveikį gamtai“, – teigia „Office System“ vadovas G. Kriauza.

Tai, jog žmonės retai pagalvoja, kad jų vartotojiški įpročiai daro žalą gamtai, pastebi ir visuotinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ direktorius Karolis Sargūnas.

„Vien popieriaus pramonei per minutę pasaulyje iškertamų miškų plotas prilygsta 20 futbolo aikščių. Toks gamtos niokojimas veikia kaip užburtas ratas ir turi tiesioginę įtaką mūsų sveikatai. Tad norisi paraginti, kad visi atkreiptume dėmesį į tai, ką mes galime padaryti, kad sunaudotume mažiau popieriaus bei įvertintume jo perdirbimo svarbą“, -sako K. Sargūnas.

Akcijos iniciatoriai Lietuvoje „Office System“ tikisi, kad „Diena be popieriaus“ sėkmingai prigis ir mūsų šalyje bei taps tradicine.

Apie „Dieną be popieriaus“: pasaulyje „Diena be popieriaus“ (ang. „Paper Free Day“) minima nuo 2010 m. Pirmieji, siekdami atkreipti dėmesį į pasaulinį vartojimą,  šią dieną minėti pradėjo amerikiečiai.  Akciją inijcijavo nevyriausybinė organizacija “The Global Community of Information Professionals”. Lietuvoje “Diena be popieriaus” įmonės „Office System“ iniciatyva bus minima pirmą kartą.

Kontaktai:

Rasa Kuraitė, 8 613 82292,  rasa.kuraite@officesystem.lt