Pagrindinis puslapis Uncategorized Lietuvoje daugėja Danijos investicijų

Lietuvoje daugėja Danijos investicijų

Trečiadienis, 2013 m. spalio 9 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pirmojo oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku atidarė dvišalį verslo forumą, į kurį susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos ir Danijos įmonių. Kartu su Princu Lietuvoje vieši 22 Danijos kompanijų atstovai.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvos ryšiai su Danija, kuri viena iš pirmųjų pripažino mūsų nepriklausomybę ir tvirtai rėmė besikuriančia valstybę, išaugo į labai sėkmingą ir patikimą politinį, kultūrinį bei ekonominį dvišalį bendradarbiavimą.

„Tikiuosi, kad vis daugiau Danijos verslo atras, kad Lietuva yra ne tik patraukli vartotojų rinka. Mes esame artimi savo darbo kultūra, aukšta kvalifikacija, pareigingumu, todėl vieni kitus gerai suprantame ir galime dirbti vienoje komandoje. Eilė danų įmonių jau įdarbina mūsų informacinių technologijų, finansų, inžinerijos, dizaino talentus, kurie iš Lietuvos dirba viso pasaulio rinkoms. Lietuvos verslas taip pat vis daugiau eksportuoja į Daniją“, – kalbėjo Lietuvos vadovė.

Pasak Prezidentės, glaudus Lietuvos ir Danijos verslo bendradarbiavimas jau davė puikių rezultatų. Danija Lietuvoje yra 7-ta pagal tiesiogines užsienio investicijas. Danų investicijos sudaro 1,68 milijardus litų. Lietuvoje dirba 254 daniškų įmonių. Danų investuotojai vykdo aktyvią veiklą finansų, inžinerijos, transporto ir maisto pramonės srityse. Abi šalys suinteresuotos ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių inovacijų, mokslinių tyrimų, komunikacijų ir lazerių srityse.

Pasak Prezidentės, didėjant globalizacijai būtina užtikrinti konkurencingumą. Tai pasieksime, jei dirbsime kartu, papildysime vieni kitus savo privalumais, būsime vieningi ir susitelkę.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos – Danijos verslo forumui

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimas_danijos_lietuvos_verslo_forumui.html