Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lietuvių poetai ir rašytojai Varšuvoje

Lietuvių poetai ir rašytojai Varšuvoje

Lapkričio 17-18 d. Varšuvoje viešės ir savo kūrybą skaitys lietuvių poetai ir rašytojai, bus skaitomi ir jų kūrinių vertimai į lenkų kalbą.

Lapkričio 17 d. 18 val.
e vyks lietuvių poezijos vakaras, kuriame savo eilėraščius skaitys lietuvių poetai Eugenijus Ališanka, Gintaras Bleizgys, Antanas A. Jonynas ir Alvydas Šlepikas. Lietuvių poetų eilėraščių vertimus į lenkų kalbą skaitys lenkų aktorius Adam Bauman. Vakaro, kurį ves žymus lenkų vertėjas, idėjų istorikas, Lenkijos PEN klubo prezidentas Adam Pomorski, metu taip pat bus pristatyti lietuvių poezijos vertimai iš spaudai rengiamos „Lietuvių XX am. poezijos antologijos“.

Lapkričio 18 d. 18 val. Lietuvos ambasadoje vyks susitikimas su lietuvių rašytoju Herkumi Kunčiumi ir jo knygos „Litwin w Wilnie“, kurią į lenkų kalbą vertė jaunas vertėjas, Varšuvos universiteto Baltistikos katedros absolventas Michal Piątkowski, o išleido Vroclave esanti leidykla „Kolegium Europy Wschodniej“, pristatymas. Vakarą ves Laimantas Jonušys ir lenkų rašytojas, publicistas bei vertėjas Aleksander Kaczorowski.

Lietuvių rašytojų viešnagės Lenkijoje metu taip pat vyks susitikimai su lenkų literatūros kritikais ir leidėjais, su kuriais bus aptartos lietuvių literatūros pristatymo ir sklaidos Lenkijoje galimybės ir apsvarstyti lietuvių literatūros vertimų į lenkų kalbą bei vertėjų dirbtuvių organizavimo klausimai. Lietuvių rašytojai taip pat lankysis visuomeniniame Lenkijos radijuje ir aplankys vietas, susijusias su įžymiais Varšuvoje gyvenusiais lietuviais.

Lietuvių rašytojų vizitą Varšuvoje taip pat organizavo Lietuvos PEN centras, Lenkijos PEN klubas, koordinavo Tarptautinių kultūros programų centras.

Rasa Rimickaitė
LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje