Pagrindinis puslapis Kultūra Lietuvių kalbos dienos Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje

Lietuvių kalbos dienos Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje

Lietuvių kalbos dienos Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos L. Mikutytė, V. Kaziūnienė. Vilniaus r. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazija, www.voruta.lt

Nuo Va­sa­rio 16-osios iki Ko­vo 11-osios Lietuvoje ir užsienyje organizuojamos Lietuvių kalbos dienos. Šis šventinis laikotarpis pasirinktas ne atsitiktinai, juk kalba – valstybės kūrimo pagrindas, šiuolaikinės Lietuvos valstybės kertinis akmuo. Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijoje taip pat vyko renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms.

                      Vienas iš Lietuvių kalbos dienų renginių – literatūrinė popietė, skirta 100-osioms poeto Vytauto Mačernio gimimo metinėms paminėti. Nuotolinio renginio metu apie Vytauto Mačernio asmenybę ir kūrybą mokiniai sužinojo, pažiūrėję vaizdinę medžiagą. Vėliau mokiniai deklamavo poeto eiles, su mokytojomis aptarė Vytauto Mačernio kūrybos ypatumus, o renginio pabaigoje dar kartą pasitikrino savo žinias apie poeto asmenybę ir kūrybą, dalyvaudami Kahoot žaidime.

                      Kovo 3 dieną gimnazijos mokiniai nuotoliniu būdu lankėsi Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejuje „Lituanistikos židinys“ ir dalyvavo virtualioje edukacijoje. Veiklos metu mokiniai sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų: susipažino su svarbiausiais įžymių kalbininkų darbais, prisiminė lietuvių kalbos tarmes, sužinojo, kaip atsirado įvairūs lietuvių kalbos žodžiai, kaip buvo sudaromas Didysis lietuvių kalbos žodynas. Muziejaus edukatorė sudomino mokinius kalbos žaislais – unikaliais eksponatais, kurie padeda suvokti žodžių kilmę. „Žodžių kilmės name“ buvo nesunku išsiaiškinti, iš kur į mūsų kalbą atkeliavo žodžiai. Atidarius namo langelį su žodžiu, buvo matyti jo kilmė.

Dėmesį patraukė ir žaidimas „Tarmių dėlionė“. Apžiūrėję ir išbandę kalbos žaislus, mokiniai ,,pakilo“ į antrą muziejaus aukštą, kur susipažino su XX tomų „Lietuvių kalbos žodynu“. Veiklos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę atlikti interaktyvias užduotis ir pasitikrinti savo žinias.

 

                      Kovo 1-5 dienomis gimnazijoje vyko pradinių klasių lietuvių kalbos savaitė ,,Kalbos medis“. Visi pradinių klasių mokiniai turėjo puikią progą parodyti, ką geriausiai geba. Mokiniai demonstravo dailiausią rašyseną, vėliau pasinėrė į tautosakos lobynus, trečiąją lietuvių kalbos savaitės dieną buvo renkami raštingiausi pradinių klasių mokiniai. Ketvirtadienį mokiniai iliustravo pasaką arba knygą,  o paskutinę lietuvių kalbos savaitės dieną, penktadienį, pradinukai virtualioje aplinkoje susitiko su gimnazijos bibliotekininke. Susitikimo metu bibliotekininkė mokiniams pasakojo apie knygas, knygų draugus, įvairių rūšių skirtukus, pristatė vaikų skaitomiausias knygas.

 

                      Džiugu, kad Lietuvių kalbos dienų veiklos mokiniams patiko ir buvo labai prasmingos. Vaikai ne tik praplėtė akiratį, bet ir sužinojo daug naujų ir unikalių dalykų apie lietuvių kalbą. Tikimės, kad renginiai, vykę mūsų gimnazijoje, prisidės prie lietuvių kalbos sklaidos, stiprins lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didins lietuvių kalbos prestižą.

 

 

Naujienos iš interneto