Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lietuvių ir lenkų skautai kartu minės Vasario 16-ąją

Lietuvių ir lenkų skautai kartu minės Vasario 16-ąją

Lietuvos skautijos ir Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjungos atstovai Vasario 16-ąją šiemet minės kartu dalyvaudami valstybiniuose renginiuose.

„Stebint įvykius Ukrainoje ir kituose karštuose pasaulio taškuose, dabar ypač svarbus tampa visus pasaulio skautus vienijantis šūkis: „Dievui, Tėvynei, Artimui“, o skautų pasisveikinimas „Budėk!“ įgauna naują prasmę. Džiaugiuosi, kad šiemet Vasario 16-ąją mūsų jaunimas minės kartu su broliškos Lietuvos lenkų organizacijos atstovais, taip stiprinant bendradarbiavimą ir meilę Lietuvai“, – sako Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Ieva Žilinskienė.

„Džiaugiuosi, kad dvi organizacijos suvienytos bendru šūkiu, idėja bei atsakingu jaunimo ugdymo tikslu šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minės kartu“,- sako Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjungos pirmininkė Sabina Maksimovič.

Skautai drauge dalyvaus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose Vilniuje – trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje, taip pat Vasario 16-osios minėjime prie Signatarų namų. Prieš oficialius renginius skautai neformalioje aplinkoje bendraus prie arbatos puodelio, pristatys savo tradicijas, aptars galimą bendradarbiavimą ateityje.

Renginį inicijavę dviejų organizacijų atstovai Vytautas Beniušis ir Kamilija Sinkevič viliasi, kad tokie renginiai ne tik prisidės prie geresnio vieni kitų pažinimo, padės sklaidyti visuomenėje vis dar pasitaikančius mitus apie tautines bendrijas, bet ir paskatins rasti daugiau bendrų veiklos galimybių.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija šalyje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Su šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui” skautija ugdo pilietiškus, kūrybingus, atsakingus ir savimi pasitikinčius žmones, kuriems svarbi jų šalis ir šalia esantys žmonės.

Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjunga yra viena didžiausių ir dinamiškiausių lenkiškų organizacijų Lietuvoje vienijanti apie 600 harcerių iš Vilniaus bei Vilniaus rajono. Organizacija vienija vaikus ir jaunimą, o jos pagrindinis tikslas yra jaunų narių dvasinio ir fizinio vystymosi ugdymas remiantis šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui”.

Pasaulyje yra daugiau nei 28 milijonai skautų, jie veikia 216-oje pasaulio šalių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

Daugiau informacijos:

Eglė Šidlauskaitė
Komunikacijos koordinatorė

Lietuvos skautija

El. paštas: press@skautai.lt

www.skautai.lt

Facebook: https://www.facebook.com/skautija/?fref=ts

Sabina Maksimovič

Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjungos pirmininkė

El. paštas: przewodniczacy@zhpnl.lt

Facebook: https://www.facebook.com/zhpnl/