Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lietuviškam kinui – išskirtinė savaitė Varšuvoje

Lietuviškam kinui – išskirtinė savaitė Varšuvoje

Lietuviškam kinui – išskirtinė savaitė Varšuvoje

www.voruta.lt

Nešdamas Lietuvos valstybės atkūrimo žinią lietuviškas kinas lapkričio 23–29 dienomis bus pristatomas Varšuvoje. Vieno svarbiausių 100-čiui skirtų kultūros renginių Lenkijoje metu bus parodyti net 35 lietuviški kino filmai: vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai vaikams bei suaugusiems.

Išskirtinė lietuviško kino programa bus rodoma Lenkijos nacionalinės filmotekos – audiovizualinio instituto kino teatre „Iliuzion“, ją papildys gausūs kino ir kino kūrėjų pristatymai, susitikimai bei diskusijos.

„Džiaugiuosi, kad lietuviško kino savaitė tapo realybe ir papuošė mūsų šalių valstybingumo atkūrimo 100-mečio jubiliejaus kultūrinių mainų programą. Šis jubiliejus padėjo pajausti, kad vėl esame kaip šeima, vienijama ne tik istorinių, bet ir labai stiprių kultūrinių saitų“, – teigia kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Pasak kultūros ministrės, lietuviško kino savaitė – tai ilgalaikio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos kino kūrėjų, režisierių, scenaristų ir kino industrijos atstovų tęsinys.

Lietuviško kino savaitės atidaryme bus parodytas Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“, neseniai grįžęs iš 9-ojo Niujorko dokumentinių filmų festivalio „DOC NYC“. Savaitės metu bus pristatyta lietuvių kino klasika: Vytauto Žalakevičiaus „Niekas nenorėjo mirti“, Arūno Žebriūno „Gražuolė“, naujieji vaidybiniai filmai – Andriaus Blaževičiaus „Šventasis“, Šarūno Barto „Šerkšnas“, tarptautinį pripažinimą ir publikos simpatijas pelnęs naujausias Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai“ ir kiti kino filmai.