Pagrindinis puslapis Europa Lietuvai ir Lenkijai šiemet minint svarbias sukaktis Lietuvoje lankysis Lenkijos Respublikos Prezidentas

Lietuvai ir Lenkijai šiemet minint svarbias sukaktis Lietuvoje lankysis Lenkijos Respublikos Prezidentas

Lietuvai ir Lenkijai šiemet minint svarbias sukaktis Lietuvoje lankysis Lenkijos Respublikos Prezidentas

www.voruta.lt

Spalio 19–20 d., antradienį ir trečiadienį, Vilniuje vyks XXIV Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesija. Tai pirma tiesioginė asamblėjos sesija nuo 2019 m. rugsėjo mėn. Tomis dienomis į Vilnių su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos Respublikos Prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda), Lenkijos Respublikos Seimo vicemaršalkos Malgožatos Gosevskos (Małgorzata Gosiewska) ir Lenkijos Respublikos Senato Pirmininko pavaduotojo Bogdano Borusevičiaus (Bogdan Borusewicz) vadovaujamos delegacijos.

Sesijos metu Asamblėjos delegacijų nariai dalyvaus Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230 metinių minėjimo renginiuose, aptars svarbiausius dvišalių santykių klausimus, daug dėmesio skirs Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimui sprendžiant nelegalių migrantų srautų, kuriuos sukėlė Baltarusijos režimas, klausimus. Numatoma pasirašyti bendrą pareiškimą.

Lietuva ir Lenkija šiemet taip pat mini 30-ąsias diplomatinių ryšių metines.

„Lietuva ir Lenkija – strateginės partnerės. Minėdami bendrą istoriją, privalome telktis atremiant bendrus iššūkius, aktyviai bendradarbiauti saugumo, gynybos, energetikos ir kitose srityse. Šiandien tiek mus, tiek Lenkiją užgriuvusi nelegalios migracijos banga, surežisuota Baltarusijos režimo, slegia mus atskirai, tačiau kartu ir primena apie broliško pečių surėmimo galimybę. Lietuva ir Lenkija aktyviai bendradarbiauja atremdamos šį iššūkį bei inspiruodamos bendrą Europos Sąjungos atsaką. Todėl ir šios Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinės Asamblėjos sesijos metu didelį dėmesį skirsime nelegalios migracijos problemai. Esame stipresni, kai esame kartu“, – pabrėžia Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje pirmininkas Paulius Saudargas.

LENKIJOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO, LENKIJOS RESBUKLIKOS SEIMO VICEMARŠALKOS IR LENKIJOS RESPUBLIKOS SENATO PIRMININKO PAVADUOTOJO VADOVAUJAMŲ DELEGACIJŲ VIZITO SEIME PROGRAMA

Spalio 19 d., antradienis,

16 val. parodos „Gegužės 3-iosios Konstitucija“ Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatymas.

Dalyvauja: Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje pirmininkas Paulius Saudargas; Lenkijos Respublikos Seimo vicemaršalka, Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato delegacijos Lenkijos Seimo ir Senato bei Lietuvos Respublikos Seimo asamblėjoje pirmininkė Malgožata Gosevska; Lenkijos Respublikos Senato Pirmininko pavaduotojas Bogdanas Borusevičius.

16 val. susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen (Seimo Pirmininko kabinetas, I rūmai).

Dalyvauja: Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Prezidentas Andžejus Duda.

16.30 val. Lenkijos delegacija dalyvaus Seimo posėdyje (Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos Prezidentas sakys kalbą minint Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230 metų sukaktį).

Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos prezidentų kalbos bus transliuojamos Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“:

transliacija lietuvių kalba ČIA;

transliacija lenkų kalba ČIA.

Spalio 20 d., trečiadienis,

9–10 val. XXIV Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesija Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai).

– Transliacija Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ ČIA.

Po Asamblėjos sesijos delegacijos vyks į Medininkus pagerbti Medininkų žudynių aukas, apsilankys prie valstybės sienos su Baltarusijos Respublika: Pasieniečių mokykloje aptars padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, neteisėtos migracijos procesus.

Daugiau specialios informacijos apie 1791 m. Gegužės 3-iosios Konstituciją ir jos epochą skelbiama Seimo svetainėje.