Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Lietuva Ukrainai perduos karinės paramos

Lietuva Ukrainai perduos karinės paramos

Lietuva Ukrainai perduos karinės paramos

www.voruta.lt

Spalio 13 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą Ukrainos kariuomenei neatlygintinai perduoti nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Lietuvos kariuomenės patikėjimo teise valdomą turtą – šarvinių liemenių ir tiek pat balistinių diržų. Pagal jį, Ukrainos kariuomenei būtų dovanojama 490 šarvinių liemenių už 617 tūkst. eurą ir tiek pat balistinių diržų už 59 tūkst. eurų.

Karinės paramos siuntą planuojama perduoti artimiausiu metu, suderinus praktinius klausimus su Ukrainos puse. Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai dalis, šaliai stiprinant gynybinius pajėgumus ir užtikrinant savo valstybės suverenumą.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos 2014 m. Ukrainoje pradžios Lietuva aktyviai palaikė Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, rėmė Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.

Lietuva Ukrainai jau yra perdavusi ginkluotės elementų ir šaudmenų.

Teikdama karinę paramą Ukrainai, Lietuva laikosi visų tai reglamentuojančių tarptautinių susitarimų ir konvencijų, ES ir nacionalinių teisės aktų. Lietuvos kariuomenės perduodamas turtas gali būti naudojamas tik Ukrainos gynybos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų šalies saugumui užtikrinti, krašto gynybai, dalyvavimui regioniniuose ir kolektyviniuose susitarimuose, JTO Chartijos nuostatas atitinkančiai veiklai.