Pagrindinis puslapis Lietuva Lietuva tampa lazerių slėniu

Lietuva tampa lazerių slėniu

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo mokslinės gamybinės įmonės ,,Šviesos konversija“ naujo gamybinio pastato atidaryme ir apžiūrėjo čia kuriamus lazerius. Šiais metais veiklos dvidešimtmetį mininčios įmonės produkcija yra žinoma visame pasaulyje ir plačiai taikoma mokslo, pramonės ir medicinos srityse.

„Lietuva tampa lazerių slėniu. Šiandien žengiame dar vieną didelį žingsnį į priekį. Turėdama moderniausia įranga aprūpintą lazerių įmonę, Lietuva padidins gamybos pajėgumus ir galės konkuruoti su pažangiausiais lazerių gamintojais pasaulio rinkose“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, kūrybingų ir verslių žmonių dėka Lietuvoje yra sėkmingai stiprinamas mokslo ir pramonės bendradarbiavimas. Kurdama patrauklias darbo vietas savo mokslininkams, šalis gerina produktyvumą ir didina eksportą. Svarbu, kad vis daugiau gabių jaunų žmonių lieka dirbti savo šalyje.

Prezidentės teigimu, tam, kad lazerių pramonė ir toliau garsintų mūsų šalį, būtina stiprinti esamus ir steigti naujus mokslu paremtus verslo centrus. Inovatyvūs produktai turi būti kuriami moderniose, efektyviai valdomose įmonėse, kurios užtikrina konkurencingus atlyginimus kvalifikuotai darbo jėgai. Kurti Lietuvai, pasak Prezidentės, turi būti prestižo reikalas.

Iš viso į naujus ,,Šviesos konversijos“ pastatus ir įrenginius buvo investuota daugiau nei 20 mln. Lt. Didžioji dalis investicijų – privačios. Projektui įgyvendinti taip pat buvo panaudota ES struktūrinių fondų parama, siekianti apie 4,2 mln. Lt.

„Šviesos konversija“ gamina lazerius, skirtus mokslo tyrimams, pramonei ir medicinai. Beveik 95 proc. produkcijos yra eksportuojama. Tarp didžiausių įmonės užsakovų – pramonės įmonės ir mokslo institucijos iš daugiau nei 40 šalių.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija už eksportą ir jo plėtrą „Šviesos konversiją“ apdovanojo „Lietuvos eksporto prizu 2013″.