Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva – kasmetinėje Tel Avivo miesto šventėje „White Night“

Lietuva – kasmetinėje Tel Avivo miesto šventėje „White Night“

www.voruta.lt

Birželio 29 d. vyko kasmetinė Tel Avivo miesto šventė „White Night“, kurios metu kiaurą naktį moderniausiame Izraelio mieste vyko įvairūs kultūros, meno ir pramoginiai renginiai. Nors dauguma šventės dalyvių yra vietos kultūros lauko atstovai ir institucijos, čia savo nišą turi bei prisistato ir Europos Sąjungos šalys narės.

Jau trečius metus istorinės, vienos iš pirmųjų ir pagrindinių miesto gatvių – Rotšildo bulvaro pradžioje esančioje aikštėje vyksta renginys „Performance Europa“. Bendradarbiaujant šalims narėms, Europos Sąjungos delegacijai ir Tel Avivo miesto savivaldybei Europos kūrėjai turi progą prisistatyti plačiajai Izraelio publikai – Tel Avivo gyventojams ir miesto svečiams.

Šiemet organizatoriai pageidavo matyti žanro ribas peržengiančius pasirodymus ir video meną viešojoje erdvėje. Lietuvą atstovauti pasirinkta „Gluk Media“ interaktyvi video projekcija „The Arkanoid“. Tai interaktyvi instaliacija, kuri buvo projektuojama ant vieno iš pastatų aikštėje ir kurios vaizdiniai buvo įkvėpti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos. „The Arkanoid“ žaidimas įtraukė ne vieną praeivį atvykusį pasimėgauti miesto švente.

Projektas paremtas Lietuvos kultūros instituto.

LR kultūros atašė Izraelyje Elena Keidošiūtė