Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lietuva – jubiliejinio Krokuvos kino festivalio garbės viešnia ir pagrindinė partnerė

Lietuva – jubiliejinio Krokuvos kino festivalio garbės viešnia ir pagrindinė partnerė

2015 m. gegužės 31 d. Krokuvoje (Lenkija) prasidėjo 55-asis Tarptautinis kino festivalis, kurio garbės viešnia ir pagrindinis partneris šiais metais buvo Lietuva. Šia proga vienas iš žymiausių ir seniausių Lenkijoje kino festivalių suorganizavo specialią programą „Lietuva dėmesio centre“ (Focus on Lithuania).

Šioje programoje buvo pristatyta plati Lietuvos kino panorama, kurioje žiūrovai pamatė režisierių iš Lietuvos pastaraisiais metais sukurtus meninius, dokumentinius ir trumpo metražo filmus. Krokuvos festivalio žiūrovams buvo pristatyti Oksanos Burajos, Rimanto Gruodžio, Audriaus Juzėno, Karolio Kaupinio, Manto Kvedaravičiaus, Ričardo Marcinkaus, Audriaus Stonio, Mindaugo Survilos, Giedrės Žičkytės ir kitų lietuvių režisierių filmai. Žiūrovai turėjo progą pamatyti tokius filmus kaip „Ekskursantė“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ar į festivalio konkursinę programą įtrauktą filmą „Meistras ir Tatjana“.

Krokuvos kino festivalio direktorius dalyvauti festivalyje pakvietė ir Lietuvos teatro bei muzikos akademijos absolventus. LMTA Kino ir TV studijos atrinktų filmų programoje yra net 9 filmai: „Dembava“ (rež. Laurynas Bareiša), „Džekis“ (rež. Giedrius Tamoševičius), „Mano gyvenimo žuvis“ (rež. Julius Sičiūnas), „Normalu, kad žmonės miršta“ (rež. Kamilė Milašiūtė), „Kelių eismo taisyklės“ (rež. Marija Stonytė), „Apytiksliai“ (rež. Vytautas Plukas), „Džiunglės“ (rež. Robertas Nevecka), „Heaven Too Close“ (rež. Martynas Norvaišas), „Trys naktys prie mylimosios slenksčio“ (rež. Ieva Šakalytė).

Programos „Lietuva dėmesio centre“ metu vyko įvairūs renginiai bei seminarai. Birželio 3 d. buvo organizuojama konferencija, kurios metu vyko diskusijos apie Lietuvos dokumentinio kino industriją, aptariamos Lietuvos ir Lenkijos koprodukcijos galimybės, pristatytos Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų ugdymo galimybės. Dalyvauti konferencijoje buvo pakviesti specialūs svečiai –  žymūs prodiuseriai, dokumentinio kino kūrėjai, kino festivalių, televizijų, valstybinių institucijų ir organizacijų atstovai.  Festivalio proga Lietuvos kino centras lenkų ir anglų kalbomis išleido specialų Lietuvos kinui skirtą leidinį. Į festivalio dokumentinių filmų konkurso žiuri buvo pakviestas lietuvių režisierius Audrius Stonys.

Krokuvos kino festivalyje Lietuvos kinas pelnė ne vieną prizą. 2013 m. Marato Sargsyano dokumentinis filmas „Tėvas“ festivalio žiuri sprendimu buvo apdovanotas net dviem Krokuvos kino festivalio apdovanojimais.

Šiais metais Lietuvos kinas bus pristatytas ir Vroclavo kino festivalyje „Nowe Horyzonty“.

Renginį organizavo Krokuvos kino festivalis ir Lietuvos kino centras, koordinavo – LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje ir Lietuvos kultūros institutas.

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.krakowfilmfestival.pl/pl/

Rasa Rimickaitė, LR kultūros atašė Lenkijoje