Pagrindinis puslapis Sena Voruta Lietuva ir Lenkija bendradarbiaus minint Žalgirio mūšio jubiliejų

Lietuva ir Lenkija bendradarbiaus minint Žalgirio mūšio jubiliejų

Lietuva ir Lenkija ketina bendradarbiauti skleidžiant informaciją apie kultūrinius projektus, skirtus pažymėti Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejų.
 
Atitinkamą susitarimą pirmadienį Varšuvoje pasirašė Lietuvos ir Lenkijos gynybos viceministrai. Šalys ketina bendradarbiauti rengiant Žalgirio mūšio inscenizaciją, atliekant tyrimus ir organizuojant kitus renginius, pranešė PAP naujienų agentūra.
 
Anot Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM), šalys taip pat susitarė sukurti bendrą informacinę erdvę, susijusią su minėjimo organizavimu, drauge surengti svarbiausių metinėms paminėti skirtų kultūrinių renginių reklaminę kampaniją, tam panaudojant bendrą logotipą.
 
Susitikime taip pat kalbėta apie inscenizacijos transliavimo galimybes, aptartos galimybės organizuoti bendrus maršrutus „Lietuvos – Lenkijos kelionių maratonas Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti“.
 
Lietuva ir Lenkija išreiškė ir pasiruošimą bendradarbiauti su kitais partneriais – Ukraina ir Baltarusija.
 
Antradienį (2010 03 16) Lenkijoje viešintys Lietuvos krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas bei kultūros viceministras Donatas Valančiauskas lankysis Žalgirio mūšio lauke netoli Olštyneko miesto, taip pat susitiks su vietos savivaldos atstovais ir aptars Žalgirio mūšio inscenizavimo detales.
 
Žalgirio mūšis laikomas vienu iš didžiausių ir garsiausių viduramžių mūšių. Vytauto ir Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė 1410 metų liepos 15 dieną sumušė Kryžiuočių ordiną. Žalgirio mūšis sustabdė ordino veržimąsi į rytus.
 
Šių metų liepos mėnesį bus minimos Žalgirio mūšio 600-osios metinės.
 
J. Sokolowskio nuotr.
 
 
Nuotraukose: Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas kartu su Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo viceministru P. Żuchowskiu Nacionalinio muziejaus Matejkos salėje prie J. Matejkos paveikslo ,,Žalgiris“ Varšuvoje (Lenkijoje) pasirašė bendradarbiavimo protokolą