LGGRTC  Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje lankėsi Sakartvelo prezidentė Salome Zourabichvili

LGGRTC  Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje lankėsi Sakartvelo prezidentė Salome Zourabichvili

Dr. Raimundas Kaminskas, LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas, www.voruta.lt

2023 m. balandžio 3 d. Vilniuje,  LGGRTC  Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje lankėsi Sakartvelo prezidentė Salome Zourabichvili  kartu su Sakartvelo parlamento nare, Gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotoja, Draugystės su Lietuva grupės narė Teona Akubardia bei Sakartvelo parlamento „Piliečių“ frakcijos pirmininku  Aleksandre Elisashvili. Aukštus svečius lydėjo nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Lietuvos Respublikoje Salome Shapakidze.

Svečius pasitiko  LGGRTC  Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius  Remigijus Černius, jo patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys. Ekskursiją po muziejų vedė LGGRTC  darbuotojas Arūnas Borisas.

Ekskursijos pabaigoje viešėjusiai Sakartvelo Prezidentei ir šios šalies ambasadorei Lietuvoje buvo įteiktos atminimo dovanos, o  svečių knygoje savo įspūdžius išsakė  prezidentė S. Zourabichvili.

2018 metais pirmąja į Sakartvelo prezidento postą išrinkta moterimi tapusi S. Zurabišvili yra buvusi prancūzų diplomatė, turinti daugiau nei penkiasdešimties metų patirties diplomatijos srityje. S. Zurabišvili gimė Prancūzijoje, pabėgėlių iš Sakartvelo šeimoje.

Raimundo Kaminsko nuotraukos