Lenkijos švietimo ministerija: Švietimo įstatymas pažeidžia Lietuvos lenkų interesus

„Lenkijos pusė, po kruopščios analizės ir diskusijų su Lietuvos puse, mano, kad Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo nuostatos (…) yra diskriminacinės Lenkų mažumos mokyklų Lietuvoje atžvilgiu“, – skelbiama Lenkijos nacionalinio švietimo ministerijos interneto svetainėje.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas po praėjusį penktadienį (2011-11-25) Trakuose įvykusio abiejų Lietuvos ir Lenkijos švietimo ekspertų grupės susitikimo. Punskas.pl primena, kad paskutiniame susitikime pusėms nepavyko suderinti pozicijų ir parengti bendro komunikato. Sutarta, kad Lietuvos ir Lenkijos pusės parengs atskirus pranešimus apie šios darbo grupės pasiektus rezultatus.

Pasak Lenkijos ministerijos, naujas Švietimo įstatymas pažeidžia Lietuvos lenkų moksleivių interesus „(…) todėl, kad nuostatos, priešingai lygioms mokinių galimybėms gauti išsilavinimą, pakeitimus įtvirtina per pernelyg trumpą laikotarpį ir veda prie turėtų Lenkų tautinės mažumos teisių į išsilavinimą sumažinimo – ribojamos galimybės mokytis gimtąja kalba.”

Pareiškime pažymima, kad Lenkijos pusė yra pasirengusi tęsti dialogą, jei Lietuva pasiūlytų sprendimus, kuriais būtų atsižvelgiama į lenkų mažumos reikalavimus.

Tikimasi, kad Lietuvos švietimo ekspertų pareiškimas bus paskelbtas lapkričio 29 dieną.

Kaip teigia Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys, Lietuvos pusė pradėdama darbą su Lenkija švietimo ekspertų grupėje tikėjosi ekspertinio požiūrio.

www.punskas.pl 

J. Stacevičiaus nuotr.

Nuotraukoje: Pagal naująjį Lietuvos Švietimo įstatymą, tautinių mažumų mokyklose Lietuvos istorija ir geografija turi būti dėstoma lietuviškai