Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lenkijos švietimo ir mokslo ministrei

Lenkijos švietimo ir mokslo ministrei

Lenkijos lietuvių bendruomenė

2012-08-31

Punskas

Lenkijos Respublikos

Švietimo ir mokslo ministrei

Krystyna Szumilas

Gerbiama Ministre,

Praėjusių metų pabaigoje Švietimo ir mokslo bei Vidaus reikalų ir administracijos ministerijų iniciatyva įvyko konferencija, kurios metu buvo aptartas dešimties metų lietuvių švietimo Lenkijoje plėtros įgyvendinimo procesas. Konferencijos metu apsvarstyta lietuvių švietimo Lenkijoje padėtis. Susitikimo dalyviai vieningai sutiko, kad šiuo metu tolesniam lietuvių tautinės mažumos mokyklų funkcionavimui didžiausią nerimą ir kartu pavojų kelia atitinkamos piniginės paramos švietimui trūkumas.

Konferencijos metu Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė pakeitimus dėl subsidijų tautinių mažumų mokykloms. Mokykloms, kuriose dėstoma tautinės mažumos kalba, ir dvikalbėms mokykloms pasiūlyta prie minėtos paramos įvesti papildomą koeficientą (0,8). Tuomet buvo pranešta, kad dėl daug laiko reikalaujančių teisėkūros procedūrų pakeitimai galėtų būti įgyvendinti tik 2013 metais.

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams ir vėl kyla nerimas, kad 2013 metais nebus įgyvendinti žadėti pakitimai ir teks likviduoti paskutines lietuviškas švietimo įstaigas Lenkijoje. Mokyklų vadovaujančiųjų organų teigimu, esama finansinė padėtis nepalieka jokių abejonių, kad turint tokio dydžio finansinę paramą švietimui, neįmanoma išlaikyti šių mokyklų.

Tad norėtume iš Jūsų gauti informaciją, ar nuo 2013 metų bus padidintos švietimo subsidijos tautinių mažumų mokykloms. Jeigu taip – kiek planuojama jas padidinti.

Pagarbiai,

Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Jonas Vydra

Susipažinti:

1. Miron Sycz – Seimo Tautinių ir etninių mažumų komisijos pirmininkui,

2. Michał Boni – Administracijos ir skaitmeninimo ministrui,

3. Rafał Bartek, Włodzimierz Karpiński – Bendrai Vyriausybės bei tautinių ir etninių mažumų komisijai.

www.punskas.pl